Základy bejbypanku, jak svůj styl nazývají, položil kdysi kolínský divadelní ředitel, dramaturg, režisér a textař David Dvořák, u dětí populárního Kašpárka ztělesňuje také Kolíňák Pavel Kružík. Na pódiu pak stojí regulérní rocková kapela v čele se saxofonistkou, flétnistkou a zpěvačkou Romanou Kohoutovou, zpěvákem a jinak hercem Ondřejem Bauerem doplněná dechovou sekcí.

A přestože zahráli a zazpívali i hity od ryze punkových kapel The Offspring nebo The Clash, dohromady zněli jako sehraná funková parta, obzvlášť když si společně zasólovali třeba v písničce Nebo tak něco.

Malí bejbypankáči, kteří své hlavy zdobí molitanovými číry, ale písničky znají, takže si od první skladby Prezident punkových států zpívali společně s těmi na pódiu. Nechyběly hity jako Angelina Jolie, Dvě malý víly, Lupiči povidel nebo Nežaluj i s textovým odkazem pro dospělé. Většinu přítomných samozřejmě tvořili rodiče s dětmi, z Prahy dorazila ale i partička mladých žen a dívek.

„Chodíme na vás sedmnáct let,“ svěřila se jedna z nich s pohledem na druhou, zřejmě asi tak mladou dceru.

Po závěrečné písničce Hop Hop Kašpárek v rohlíku přidal písničky Želvy a Čůrej, české covery právě zmíněných zahraničních punkových legend, při první z nich se pak z balkonů snesly nafouknuté balonky, které tu zůstaly coby výzdoba pátečního maturitního plesu a jež pro nejmenší návštěvníky znamenaly radost navíc.

„Bylo to boží,“ napsala chvíli po koncertu jedna z návštěvnic na sociální síť.