Kolínská zpěvačka Eva Náhlovská léta zpívala s orchestrem i menší partou Studia Kolín, v současné době se ale jeho kapelník Karel Hamr rehabilituje z operace kyčle, a tak na oba koncerty vzala vokalistka dvě kamarádky a spoluhráčky pod názvem Trosky. A volba to byla výborná – na Zámeckou s sebou dámy přivezly ještě pianistu a dechovkový sál společně proměnili ve swingově – jazzovou kavárnu.

Nestárnoucí písničky divadla Semafor, Marty Kubišové, country hity i zahraniční evergreeny, to vše v aranžmá pro dvě kytary a kontrabas, případně ukulele, ozvláštněné hrou na kazoo a podmalovávané klavírními improvizacemi učinily z této party jednu z nejlepších, co tu v rámci těchto setkání hrála.

Senioři se sice s chutí vyřádili třeba na letitém rychlém hitu Paloma Blanca, ale jinak písničky převážně ve swingovém hávu přijímali vlažně. Tradičně je roztančil až častý host těchto setkání, profesionální zpěvák Jiří Škvára, kromě jiného třeba jeden z frontmanů orchestru Krajanka, který na přednatočené základy zazpíval nejen hašlerovku Ta naše písnička česká, ale i několik polek a valčíků a vysloužil si zasloužený aplaus.

Ani tentokrát nechybělo tradiční taneční sólo pro oslavence, v kole gratulantů se tak ocitli Michal slavící ten den narozeniny a jedna sympatická Věra v rudých šatech.