„Už si ani nevzpomínám, kdy jsem spolupráci s tímhle orchestrem navázala, ale rozhodně to bylo ještě před SuperStar,“ zavzpomínala Leona, která donedávna zpívala i s chvaletickou rockovou kapelou Komat.

S velkou dechovkou zazpívala skladbu Věřím andělům z jejího sólového CD, kterou pro tento početný orchestr zaranžoval dirigent Josef Šťastný a po přestávce hit z repertoáru Marie Rottrové Lásko voníš deštěm, který z diskografie rockových Black Sabbath otextoval Jaromír Nohavica, aranžoval opět Josef Šťastný.

Ten se letos dožil kulatých sedmdesátin, dirigent Jaroslav Zeman pak ještě o dalších půlkulatých pět let více, oba obdrželi na pódiu gratulaci a dárky z rukou starosty obce Františka Protivy a radního Středočeského kraje a kolínského zastupitele Karla Molnára.

„Jubilantem je muzikant, který za svou kariéru upravil pro dechové orchestry na tři stovky skladeb,“ pronesl na adresu Jaroslava Zemana moderátor večera Michal Trnka.

Nesmrtelnou skladbu Neplač pro mne Argentino z muzikálu Evita zazpívala sólistka orchestru Kateřina Kolaříková, která potěšila i tuzemským hitem Loudá se půlměsíc, své umění hry na tubu měl zase ve skladbě Rychlá polka možnost předvést Jiří Vojtěch, kapelník čáslavského orchestru Březovanka i mládežnického dechového orchestru kolínské základní umělecké školy. P

řestože zazněly i vážné skladby jako pochod Julia Fučíka Vítězný meč nebo Gopak Arama Chačaturiana, nakonec si diváci v hledišti i společně zazpívali a to Šumařinku Karla Vacka a domácí hymnu Kolíne, Kolíne Františka Kmocha.

ZDENĚK HEJDUK