Jeho program zahájily tři vystoupení tanečnic z Dance Emotion z jejich domoviny a pak už večer patřil samotným maturantům. Ale  v jiném stylu: nejdříve si pro šerpy přišli studenti třídy G. Když tu svoji dostal poslední, následoval přípitek a společné fotografování. Poté ošerpovaní budoucí maturanti vyklidili parket a nastoupili ti z Káčka. Vše se opakovalo, aby do třetice celý maratón absolvovala třída P.

Až pak přišli na pódium zástupci všech tříd ke společnému poděkování nejen rodičům. Ti z Géčka do toho svého zahrnuli nejen celý profesorský sbor, ale i uklízečky a školníka.

Zlatý déšť neboli házení mincí pro štěstí u budoucí maturity do rozprostřené plachty už se letos stávalo častěji než v minulosti, ale aby plachtu drželo více než osmdesát studentů, to už tak často k vidění není.

Než vyzval poděbradský Incognito Band rodiče, profesory i ostatní k tanci, připravila si divadelní překvapení na hudbu ze Smetanovy Vltavy i filmových Čelistí část dámského profesorského sboru a učitelky pobavily nejen studenty. Nechyběla dražba obrazů, tombola či půlnoční studentské překvapení, od půlnoci pak zbývající tanečníky bavil DJ.