Na pódiu se poté představil Zdeněk Troška se svými historkami z natáčení i ze soukromého života. Vyprávěl vtipné scénky z natáčení populárního filmu Slunce, seno… i o tom, jak na pionýrském táboře ukradl pohádkovou knížku, podle které pak točil pohádky například o Jasněnce a létajícím ševci, Z pekla štěstí a další. Dohromady Zdeněk Troška režíroval 25 filmů z toho 9 pohádek.

Povídal i o velkém přátelství s Helenou Růžičkovou. "Byli jsme jako jedna duše ve dvou tělech," říkal. Prozradil také, že rád čte. Už jako malý miloval školu, do které se těšil i o prázdninách. Již pátým rokem je v důchodu a filmy už točit nechce, podle jeho slov se chce věnovat četbě.

O krátké pauze vystoupil Josef IX. se zpěvačkou Majdou, kteří zazpívali duet s názvem Holka online. Na pódiu přišla také zpěvačka Veronika Wildová, jež s Josefem zazpívala také duet, písničku Vlny.

Po pauze se na pódiu opět objevil Zdeněk Troška i se dvěma jeho fanynkami, herečkou Evou Hruškovou a spisovatelkou Evou Filipovou, které za ním přijely. Celým večerem provázel moderátor Petr Jančařík.

Na závěr pronesl pár vět i radimský starosta Martin Sýkora, který poté předal malé dárky všem vystupujícím, Josef IX. zazpíval píseň Aj tak sme stále frajeri a Zdeněk Troška večer zakončil moudrem "Pamatujte, že nejkrásnější světlo ve vašem životě je v ledničce".  Následovala ještě autogramiáda a focení s režisérem.