Než ale jeden z největších tuzemských hitmakerů opanoval pódium, odehrály se všechny tradiční atributy těchto merend. Studenti si coby její téma zvolili film Kill Bill režiséra Quentina Tarantina a tomu přizpůsobili výzdobu do černožluté barvy, grafiku programů i video líčící útlak ubohé profesorky, která se poté chopí meče. Tím ale podobnost s pozdějším děním na parketu končila, ale komu to vadilo? Sympatická byla pozvánka na ples i parket pro mladé oktávany z prvního ročníku a symbolické předání žezla včetně setkání třídních profesorek.

Po předtančení samotných studentů poté opět tancem bavili nejdříve Tomáš Fišar a Kristýna Kollerová vzešlí z místního Tanečního klubu Bohuslava Matiáše vedení Romanou Pokornou a poté odchovanci Tanečního klubu CrossDance, které moderátor Jakub Kotek představil coby Verču a Ondru.

Nejvíce samozřejmě publikum rozdováděli mažoreťáci, nebo-li skupina původně tatínků mažoretek a několika kolínských lékařů různých odborností říkající si Pussáci a křepčící s hůlkami a svítícími botami na hity Michala Davida.

Po poděkování zástupců studentů Terezy Truskové a Šimona Hradeckého i ředitele školy Iva Zachaře, který ve své řeči použil citát z filmu Pulp Fiction, už došlo na to nejdůležitější – chůzi po červeném koberci a převzetí šerp z rukou třídní profesorky Renaty Drahovzalové. Taneční orchestr Roura příliš prostoru nedostal, ale minimálně doprovodil taneční sóla mladých s profesory i rodiči.

Pak už se všichni nahrnuli k pódiu, aby si napříč generacemi zpívali všechny ty prověřené a provařené hity jako Velryba, Namaluj svítání, 1+1, Zejtra mám, Evo nebo Černý brejle. Po písničkách Zakázané uvolnění a Napořád muzikanti z pódia odešli, ale potlesk a vyvolávání je vrátili zpět.

„Tuhle písničku jsem složil pro jednu holku, jsem nastydlý, tak mi s ní snad pomůžete,“ vyzval Hrůza s peckou Voda živá z repertoáru Anety Langerové. Stejně jako několik hitů před tím, i tuhle odzpívalo publikum sborově a s chutí. Pak už následovalo losování hlavních cen tomboly – zapůjčení automobilu, tabletu a mobilu, který vyhrál mladý školák.

A půlnoční překvapení spočívající v tradičním křepčení maturantů v různých převlecích, korunovaným chlapci v podprsenkách. Po zašlapání stuh pro štěstí a balónků coby kratochvíle už povedený gymnazijní večírek bavil do druhé ranní DJ.