Při jejich předtančení se tak na parketu rozpohybovali komiksoví hrdinové, oblečen coby Superman přišel i moderátor celého večera Karel Kašák, známý z Počasí i Snídaně s Novou, vtipně si maturanti poradili i se spolužákem odkázaným na invalidní vozík, když mu vytvořili originální batmanovo vozítko.

Než došlo na šerpování, tančil se tanec klasický, vystoupily mažoretky Srdíčko vedené Jarmilou Pavlíčkovou, na pláž návštěvníky plesu pozvaly dívky z Tanečního klubu CrossDance a poté zaimprovizovaly na ústní doprovod Karla Kašáka. Energický tanec předvedly menší i větší dívky z další taneční skupiny Freaks Crew.

Pak už do gala převlečení studenti hned šesti tříd převzali z rukou zřizovatelky školy Ludmily Bílé, jednatelky Daniely Dalecké, ředitelky Kláry Brezmenové a třídní učitelky Lenky Sklenářové maturitní šerpy a další drobné dárky.

Po přípitku a tanečním sóle s pedagogy a rodiči pak ještě pobavil biketrialem Martin Štěpánek a sami studenti půlnočním překvapením. K tanci vyhrávala kolínská kapela Peklo.