Ta přijela až v průběhu promítání, takže film uvedl sám ředitel kina Petr Hejcman, po závěrečných titulcích pak před plátno pozval producenta trilogie a jinak také režiséra Viktora Tauše, zástupkyni distribuční společnosti Gabrielu Vágner, představitele Tvaroha, herce Jáchyma Kučeru, neherce, který také vytvořil jednu z rolí, Zdeňka Pecháčka a malou herečku Terezku Hladíkovou.

„Už čtrnáct dní jezdíme po republice a je to nádherné a krásné, Petr Jarchovský v té trilogii zobrazil celý život jeho rodiny a v podstatě i vlastní početí,“ nastínila v úvodu Gabriela Vágner. „V roce 2014 mu umíral tatínek a on tahal z rodičů historky, vznikl z toho šestihodinový příběh na platformě tří celovečerních filmů. Jsou za tím tři roky intenzivní přípravy, točilo se sedm měsíců najednou a všechny díly na přeskáčku,“ dodal Viktor Tauš s tím, že veškeré dekorace včetně vil, byly postavené filmařské kulisy. Kolínské představení nebylo vyprodané, ale diváci, kteří zůstali i po projekci, se ptali zasvěceně a dlouho.

Dotazy směřovaly na dietu herečky Sabiny Remundové, která ve filmu hraje postavu stále nenajedené příbuzné či na vilu uprostřed pláně. „Postavili jsme ji tam, takhle vznikaly budoucí čtvrtě jako Dejvice nebo Spořilov,“ dodal Tauš. Došlo i na ne příliš pochvalné filmové kritiky. „Jsou to spíše rádoby bonmoty, když jsem četl recenzi jednoho mladého kritika, tak si neumím představit, že bych podobnými vulgárními slovy v pětadvaceti letech psal třeba o Evaldu Schormovi,“ řekl k tomu Viktor Tauš.

Na diváky čekaly i dotazy od delegace, ti všímaví, kteří znali odpovědi, si odnášeli knihu, tričko či DVD s prvním dílem trilogie. Básničkou o Leninovi z filmu pobavila Terezka, zasvěcené hovory pak pokračovaly ještě ve foyeru kina.