Malí požárníci předváděli svůj soutěžní sport, policejní kynologové práci se psem a děti zkoušely svoji sílu při přetahovaní se se zvířecí tlamou nebo se po kolena brodily v záchranářské pěně k velké „radosti" rodičů, či si malí pracanti zkusili naplnit pytel písku coby povodňovou zábranu.

Tatínci rádi zaskočili pro kousek grilovaného prasete či klobásku, protože se tu mohli zdržet a na televizi zkontrolovat, jak si aktuálně vedou naši hokejoví reprezentanti v zápase s Rakouskem na mistrovství světa v ledním hokeji. Postupně se ale dění přesouvalo do amfiteátru, kde čekal závěr celého dne. Ten patřil nejdříve ještě jednou všech složkám záchranného integrovaného systému, když jejich členové předvedli zásah u autonehody včetně vyprošťování zraněného.

Pak už se šlo do zábavného finále. Muzikanti Kolínského Big Bandu dorazili tentokrát v ležérním oblečení a plni dojmu ze svého předvčerejšího vyprodaného a úspěšného koncertu v Městském divadle s frontmanem kapely Chinaski Michalem Malátným a také průvodní slovo Aleše Čermáka se neslo především v duchu vzpomínání na tento úspěch, o financích promluvil jen asi třikrát. I jejich hudební tečka patřila Chinaski, to když zpěvák Petr Konývka zazpíval hit Zadarmo, samozřejmě v aranži pro velký swingový orchestr. Když moderátor celého dne Honza Navrátil pozval na pódium kapelu Děda Mládek Illegal Band, byl už amfiteátr slušně zaplněný, další lidé dorazili s prvními takty a tahle volba hudební tečky se ukázala coby výborný nápad.

Písničky Ivana Mládka zná totiž každý, navíc frontman Mersí je nezdržuje historkami a (až na jednu výjimku) obskurními vtípky, jako tomu bývalo v originálním Banjo Bandu. Takže jedna hudební pecka za druhou od Třebáně a Lindy přes Prachovské skály nebo Praha – Prčice až po Láďa jede lodí proložené několika vlastními skladbami či úpravou Matuškových Slavíků z Madridu nebo Knockin' on Heaven's Door Boba Dylana. A pod pódiem se svorně bavili prckové, jejich rodiče, tvrdí rockeři i babičky s dědy, rozdováděné slečny tančily s tříletým dítětem, potetovaný mladík tleskal s rukama a pivem nad hlavou, parta rozjela napříč areálem mašinku a všichni dohromady si zpívali známé skladby.

Přídavek obstaraly Zkratky a Život je jen náhoda Voskovce, Wericha a Ježka, pak už všichni spěchali na nábřeží a lávku, aby se pokochali závěrečným ohňostrojem. Pršet začalo naštěstí až druhý den dopoledne.