Na nepříliš zaplněné divadelní hlediště čekal více jak čtyřhodinový taneční maraton mající v programu čtyřicet čtyři body. Přehlídka byla soutěžní a odborná porota sestavená z tanečních profesionálek sledovala klání v kategoriích tanec lidový, klasický, současný, s rekvizitou, historický a charakterní, ostatní a dětské taneční hry, a to jak v sólech, tak i dvojicích nebo skupinách. V něm zápolilo dvanáct tanečních škol, z nichž sedm přijelo z Prahy, ostatní pak přicestovaly z Nového Strašecí a Dobříše, dvě školy reprezentovaly Kutnou Horu.

Vzhledem k tomu, že v některých soutěžních kategoriích soutěžily dvě nebo tři skupiny, a navíc porota oceňovala i nápad či radost provedení, dostal nakonec diplom či medaili skoro každý účastník soutěže. Cenu diváků, již návštěvníci vybrali hlasováním vstupenkou s pořadovým číslem choreografie, která je nejvíc zaujala, si odnesla pražská taneční škola Babydance s choreografií nazvanou Harry Potter walz, s níž soutěžila skupina tanečnic v sympatických modrých kostýmech v kategorii Klasický tanec 2.

Porota pak byla nejvíce nadšená ze současného tance předvedeného skupinou Art Dance Academy z Kutné Hory a nazvaného Leave a Light on. Důležitý ale byl společný zážitek tanečníků na pódiu a diváků v hledišti z ladného pohybu, krásných kostýmů a klasické i moderní hudby, které se v jednom okamžiku vzájemně propojily a oslovily.