Celý večírek odstartovala pár minut po dvacáté hodině kapela Roxor, která se dala po delší době opět dohromady, zvítězila v diváckém hlasování na letošním TPCA Beat Festu a na poslední chvíli nahradila avízovaný Blue Bucks.

„Dneska ráno jsem upravil jeden náš text na gratulační,“ tehdy se smál Ondra Marek, zpěvák kapely, který Klaxonu věnoval mimo jiné slova: „Ať rocku je dost, co píseň to skvost, fanoušci ať z toho zešílej. Klaxon je král, už vám tisíckrát hrál, parkety a sály objížděl.“

Následující přeloučský Polymetal s nímž si jednu skladbu zazpíval Roman Černý z Klaxonu, roztančil jen pár desítek přítomných, jinak už to bylo s další legendou. Pečecký Telegraf sáhl k největším hitům své více jak třicetileté kariéry jako jsou Potulní hráči, Křídla andělů, Malý pivo či Legenda a rázem se tančilo, ploužilo a sborově zpívalo.

„Za rok slavíme pětatřicetiny, tady je to úžasný, už mám program v hlavě,“ tenkrát sdělil nadšený Petr Bašus, zpěvák Telegrafu, který vydržel až do úplného konce programu. Pak už pódium patřilo oslavencům – Klaxon zahrál ve třech různých historických sestavách.

Coby Old Klaxon s Romanem Černým pouze za mikrofonem, Ríšou Ulrichem za bicími, Petrem Ježkem s basovou kytarou a samozřejmě klávesistou Jirkou Mrázkem a kytaristou Standou Kyselákem sáhl k letitým peckám jako jsou Paštiky ze štiky, Pohni kostrou, Honza či jeden z největších hitů kapely – Zapomínám.

Pak za bicí soupravu usedl Jiří Šturma, další kytary se chopil Pavel Bošina, odešel Jirka Mrázek, zůstal samozřejmě Standa Kyselák, který jako jediný neslezl z pódia a mikrofonu se chopil Standa Paštika a jako New Klaxon se hrálo a zpívalo Kalné ráno, Zákony džungle, Lucifer či Raději budu broukem, vesměs přetextované pecky světového rocku jako jsou Motörhead, Alice Cooper či Sinner. Legendární Paranoid od Black Sabbath a Money Talk otextovaný coby Klobouk od AC/DC si přišel zabubnovat Martin Vajgl.

„Hrál jsem s klukama jednu sezónu a kdybych se při tom někde spustil a měl třeba dceru, tak dnes je jí sedmnáct let,“ pronesl z pódia bubeník, který hrál třeba s Čechomorem nebo obnovenou Vltavou a nyní působí v kapele Olympic.

Závěr, ale zato nejdelší, patřil současné podobě Klaxonu, pro tento večer nazvanou Classic rock. V ní Roman Černý zpívá a hraje na basovou kytaru a kromě Kyseláka a Mrázka v ní bubnuje Marcel Melša. V této sestavě došlo na zbytek hitů jako je Zatracenej pes, Eidam sýr, Šišlavej přízvuk, Teta teta. Alžběta, Ségra a mnoho dalších, na přání fanoušků se opět ploužilo na Zapomínám.

I přes pokročilou hodinu byl parket pořád plný, končilo se po třetí hodině ranní, v debatních skupinkách se pak rozebíralo ještě dlouho potom. „Nádherný večer, krásně jsem zavzpomínal na staré sokolovny a parkety, které mi připomněly letité fotky promítané na plátně,“ vypíchl Pavel Šafra, jeden z fanoušků.