Na zámku představí kouzlo porcelánu a textilu

Zásmuky – Kouzlo porcelánu a textilu. Tak se jmenuje první letošní výstava ve výstavní síni zásmuckého zámku. K vidění bude sbírka porcelánu, patchwork a art quilty. Vernisáž výstavy je naplánovaná na 29. června od 17 hodin. Výstava pak bude k vidění od 1. července do 3. září vždy v sobotu od 12 do 17 a v neděli od 10 do 17 hodin.

Uznávaná americká kapela míří do kolínského Scapina

Kolín – Uznávaná americká kapela GravelRoad se představí v divadelním klubu v rámci Scapino Blues Fest Live dnes od 19 hodin. Do Kolína kapela zamíří v rámci svého evropského turné. Zaznít by mělo mississippi blues song.

Muzeum představí stavby slavného architekta

Kolín – Regionální muzeum Kolín zve na vernisáž výstavy nazvané Slavné stavby Jindřicha Freiwalda. Vernisáž bude spojená s křtem publikace se stejným názvem. Akce se koná ve středu 28. června v 17 hodin v Dvořákově muzeu pravěku v Brandlově ulici číslo popisné 35. Výstava ve fotografiích představí nejvýznamnější stavby Jindřicha Freiwalda, který byl jednou z přednostních osobností české meziválečné architektury. Jeho zdařilé realizace se nachází také na území města Kolína.