Po úvodním tanci mažoretek s odpovídajícími šerpami jej zahájili radní města Pavlína Havlíková, která poděkovala sponzorům i organizátorům a Zdeněk Hejduk, ředitel pořádajícího Městského společenského domu v Kolíně. Pobavit s manželkou se přišel i současný ministr vnitra a bývalý první muž Kolína Vít Rakušan.

To byly ale jediné oficiality celého večera, po předtančení dvou párů Davida Frýby s Katkou Kukalovou a Michala Kočího s Martou Čablíkovou z Tanečního klubu Bohuslava Matiáše vedeného Romanou Pokornou, které předvedly tance standardní i latinské a hip hopové skupiny Freaks Crew, už začala zábava pro všechny.

O tu se ve velkém sále staral taneční orchestr James Band, hrající polku, valčík i Kabáty či Harlej. Jejich celovečerní vystoupení přerušil jen více jak hodinový koncert kapely Jana – Věra Špinarová Band, v níž písně legendární ostravské zpěvačky interpretovala místní vokalistka Jana Bechyňová, která se svým Paragrafem 222 i jinými seskupeními vystupovala na tomto bále i v minulosti velice často. Na závěr svého hudebního setu dala i pěvecky náročnou skladbu Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na Západě, kterou často nezpívala ani sama Špinarová.

Druhým přerušením pak bylo přímo na sále losování hlavních cen opravdu bohaté tomboly. „Hrozně jsem si ten seskok přála, jsem strašně šťastná,“ vyjádřila se přímo do mikrofonu jedna z výherkyň odnášející si poukaz na tandemový seskok z místního letiště. Podobně se vyjádřil i majitel poukazu na zájezd do Maďarska. „My tady dnes plníme přání,“ vtipkoval celý večer moderující Michal Trnka.

Závěr plesu ve velkém sále patřil opět James Bandu, který i po druhé rodině ranní rozparádil publikum tak, že na country Colorado od Kabátu vytvořili na parketu bránu, kterou tanečníci probíhali, aby ji na konci opět spoluvytvořili. Trošku smůlu měla skupina Studio Kolín hrající v prostorách před salonky, které se ale zaplnily tanečníky trochu víc jen v čase, kdy o patro výš vyhlásili muzikanti přestávku. Naopak výborná atmosféra vládla v po celý večer slušně zaplněném komorním sále, kde staropražskými písničkami bavil soubor Hašlerka. V ceně vstupenky na ples byl i řízek, a návštěvníci na něj přicházeli ještě po desáté hodině večerní.

Příští rok čeká příznivce i organizátory bálu jubilejní třicátý ročník.