Její vedení a organizátoři bálu sáhli k tomu nejlepšímu, co se na ples nabízí a pozvali si špičkový Moondance Orchestra Martina Kumžáka známého z televizní soutěže Star Dance a s pěveckými sólisty Dashou, Naďou Wepperovou, Dušanem Kollárem a Michalem Cermanem, který si pódium společenského domu vyzkoušel už s jižanskou kapelou The Cell.

Moderátorka Adéla Gondíková po krátkém hudebním intermezzu pozvala na pódium na slavnostní zahájení plesu statutárního náměstka hejtmanky pro zdravotnictví Středočeského kraje Pavla Pavlíka a ředitele nemocnice Petra Chudomela. Šéf kolínské nemocnice poděkoval Středočeskému kraji, všem zaměstnancům a jmenovitě organizátorům plesu Stáně Kubincové a Danovi Veselému, společně pak všem přítomným pěknou zábavu.

Tu rozjeli předtančením profesionální tanečníci Tereza Prucková a Marek Dědík, které Adéla Gondíková hned využila ke krátké výuce tance, na kterou vzhledem k MDŽ pozvala především ženy a ty nabídku s chutí využily. Nechyběla ani bohatá tombola, občerstvení v podobě řízku pro každého přítomného a od půlnoci profíky vystřídal místní orchestr Peklo. Zaměstnanci nemocnice měli vstup na ples zdarma, vstupenky byly dlouho dopředu vyprodané.