V sobotu 22. ledna se měl uskutečnit reprezentační ples města Kolína připravovaný pracovníky Městského společenského domu Kolín. Nebude.

„Bohužel vzhledem k současným hygienickým omezením, což v praxi znamená, že ples v rozsahu, jak jsme zvyklí, nejde uspořádat, jsme nuceni jej i v letošním roce zrušit,“ řekl ředitel společenského domu Zdeněk Hejduk, který věří, že jde o poslední zrušení městského plesu. „Všichni si jej chceme užít v plné parádě a bez omezení, tak snad za rok, kam přesunujeme připravený program. Snad už to vyjde,“ dodal.

Že dojde ke zrušení plesu, zřejmě tušila i veřejnost. V předprodeji byly totiž na tento ples prodané pouhé dvě vstupenky. Některé další plesy dokonce organizátoři odvolali už dávno, třeba myslivecký ples nebo ples nosatých.

Ples v atriu

Ruší se i plesy maturitní ve svých zimních termínech. Přesouvají se na duben až červen a leckdy i jinam. Takový je osud i plesu stavební školy. Ten se odsouvá až na období po maturitách. „Naši studenti se rozhodli uspořádat ho v červnu v atriu Kmochova ostrova,“ potvrdil ředitel školy Jindřich Synek. Pro případ, že by pršelo, dojednávají prý studenti dojednávají velký hangár.

Tančit se má i na Velikonoce

Kdo bude chtít jít i na jaře tradičnější cestou a maturitní ples mít ve společenském domě, může narazit. Už nyní je o jarní termíny nouze. Zaplněné jsou i dokonce termíny na Velký pátek či velikonoční sobotu.