Ples tradičně zahájily mažoretky Srdíčko, po dlouhé době bez šerp s nápisem plesu, důvod byl prozaický – zapomněly na ně.

Po slavnostním zahájení starostou města Michaelem Kašparem a ředitelem společenského domu Zdeňkem Hejdukem ještě taneční ukázky předvedl pár Michal Kočí a Marta Čáblíková pod vedením a komentováním jejich trenérky a choreografky Romany Pokorné a zase jiný tanec pak hip hopová skupina Freaks Crew. Pak už vládl jen tanec, zpěv a dobrá nálada.

Hlavní cena v tombole výherkyni rozplakala

Ve velkém sále bavil po většinu času zaplněný sál taneční orchestr James Band z Hradce Králové a jejich kapelník, trumpetista a zpěvák Jiří Boček před půlnocí nehal vytvořit lidskou bránu na píseň Kabátů Colorado, na Sladké mámení od Heleny Vondráčkové pozval k pódiu jen dámy, na Hrobaře v originále od skupiny Premier zase jejich pánské protějšky.

Po losování hlavních cen tomboly, v níž prvními třemi byly motorová koloběžka, přičemž její získání přivedlo dojatou čerstvou majitelku až k slzám, pivní chlazení či zájezd do Slovinska pro dvě osoby, pak sál roztančil a rozezpíval půlnoční host, ostravská skupina Legendy se vrací v čele se zpěvákem a osobitým moderátorem Petrem Šiškou, která v akustickém provedení přehrála především zahraniční rockové pecky.

Zatančit si přišel i ministr Rakušan

V komorním sále hlavně country nabízela kapela Trampoty, které ale ve svém repertoáru sáhly i k písním Petra Nováka nebo evergreenům lidové hudby. Před salónky u šatny se snažily tancující páry přilákat Mokrý banditi, což jsou kytaristé Milan Liga a Luboš Brener, jinak polovina čáslavské rockové legendy Punc, několik jejich fanoušků přišlo na ples jen kvůli nim a dočkali se i nesmrtelného hitu Sailo.

Celým programem uváděl Michal Trnka, kromě starosty se až do ranních hodin na bále bavil i současný ministr vnitra a jeho předchůdce Vít Rakušan s manželkou, nechyběl ani tradičně podávaný řízek v rámci vstupného.