V ní hraje několik kolínských muzikantů a zpívají Věra Chmelařová, Oldřich Košťál, Natálie Rudolská, Lukáš Lázňovský a Miroslav Mordych. V jejich podání nechyběly všechny evergreeny dechové a lidové hudby.

Zájem fanoušků byl opravdu velký, což potvrdil i jeden z přítomných stánkařů. „Mám vyprodané všechno zboží, tak velkou návštěvnost na první Otevřené ulici jsem nečekal,“ přiznal prodejce. S dechovkou si nejen Kolíne, Kolíne zazpívali téměř všichni přítomní.

Než si nazvučila následující kapela, Arina Yuzkova z Ukrajiny zahrála na banduru a zazpívala tři lidové ukrajinské písně. Jejich komunita představila ve svém stánku i několik ukrajinských národních jídel. Pak už bavili ŠouflŠou, hudební sestavou banjo, trumpeta, klarinet, kytara, tuba a valcha připomínající Banjo Band Ivana Mládka, ke kterému se také přihlásili přídavkovou písničkou z jeho repertoáru. Většinou ale hráli vlastní skladby s vtipnými texty. Po dvou přídavcích se našlo i několik zájemců o debutové CD pojmenované opět vtipně Nemel a Jazz.

Samotné Otevřené ulici předcházela opět již také tradiční prohlídka městských památek s výkladem starosty Michaela Kašpara. „Sešli jsem se před radnicí, prošli se městem, navštívili Bartolomějské návrší i synagogu, a především v současnosti rekonstruovanou památku, židovský dům se třemi mikvemi, což nemá v žádném jiném městě obdoby. Účast bych odhadoval na více jak sto lidí, většina pak šla sem na ostrov,“ shrnul přímý účastník Milan.