Už před začátkem v plánovaných devatenáct hodin byla většina připravených židliček obsazena, nakonec se náměstí před pódiem zaplnilo stovkami lidí. Ti se výborně bavili nejen písničkami sahajícími od klasických staropražských jako Ručičky nebojte se nebo Dejte mi zahrát, pane inšpektore ze seriálu Hříšní lidé města pražského přes ty od nestora žánru Karla Hašlera Pětatřicátnici nebo Bílý kvíteček až třeba po Marta je Marta od trampských autorů Fialy a Mottla.

Jeden pár se dokonce na dlažbě náměstí roztančil. Mezi tím jak zpěvák Oťas Litomiský, tak mandolínista Tomáš Jelínek nebo kytarista a principál souboru Radan Dolejš, který coby dramaturg komerční televize byl jeden čas jako doma v kolínském divadle, bavili vtipy a veselými historkami. Závěrečná Ta naše písnička česká, opět z pera Karla Hašlera, vehnala některým přítomným slzy do očí.

Pak ještě následovala malá improvizovaná autogramiáda na prodaná CD i společné fotografovaní. „No, on už není malý, vyrostl a má punkovou kapelu, která zpívá o pivu, takže základy jsme mu dali dobré. Občas s námi pořád vystupuje, většinou ale v Praze, třeba v divadle Semafor," odpověděl Radan Dolejš na otázku od fanynky směřující ke kdysi malému zpěvákovi Robertu Papouškovi.