A pro křest této nahrávky si chvaletičtí vybrali kolínský klub U Vodvárků, kam si pod názvem Kolín v Komatu pozvali ještě další čtyři kapely. Večer zahájila mladá partička Bastilla se zpěvačkou Terezou „Kočičkovou" Horčičkovou s níž si jednu skladbu zazpívala i vokalistka Komatu Aneta Smolíková, o nějaký čas později si toto hostování dívky oplatily.

To už Komat jel svůj narozeninový set, v němž se, stejně jako na desce, prošel celou svou hudební historií.
Po skladbách Sekretářka a Žít ve světe došlo na samotný akt křtu oblíbeným nápojem Komatu a jeho fanoušků a to peprmintovým likérem.O faktu jeho oblíbenosti svědčí i to, že jako tradičně fanoušci vypili všechny hospodské zásoby „zelené".

„Komatu je patnáct let, v životě člověka je to věk, kdy pomalu začíná s alkoholickými nápoji koketovat, to Komat je v komatu už patnáct let," zaznělo také mimo jiné při polévání desky a jejím následném vhození do publika.
Přestože oslavenci hráli už od deváté hodiny večerní, ani po jejich hudebním setu se klub nevylidnil, hudební večírek pokračoval dál. Fanoušky tvrdší muziky nadchl nejdříve domácí Kazisvět se zpěvákem Jakubem Ruskem a bubeníkem Šebínem a poté asi nejlepší kapela večera, kutnohorští Empty Hearts, na obě se pod pódiem čile pogovalo a dokonce z něj skákalo mezi ostatní.

Až po půlnoci hudební tečku udělalo nové seskupení bývalé zpěvačky Komatu Adély Šimonové říkající si Uschlej smrk, provozující divoký punk a v osobě frontmanky dokazující, jak sexy mohou být i obyčejné montérky.