Třídní profesorku Danielu Plašilovou v animované sekvenci videa totiž tvůrci vyslali hledat svoji ztracenou třídu po planetách a její cesta tak vedla k partě vrácené do časů diskotékových let osmdesátých, další pracující na vesnické zvířecí farmě, partě trénujících sportovců i barových povaleček či pirátů skákajících z lodi do kajaků za povzbuzování mořské panny, do každého prostředí i s vtipně zakomponovanými dalšími pedagogy školy.

Na unikátní video plynule navázalo předtančení a než se pak studenti převlékli ze společných triček, které na sobě jeden z nich roztrhal, vyplnil čas připravený program. Jan Ťoupalík alias Dego předvedl elektro bugy, Veronika Mňuková poledance show, neboli romantický tanec u tyče inspirovaný pro tuto příležitost také Malým princem a než došlo na slavnostní nástup, zamlžila parket ještě ohňová show.

Po poděkování zástupců studentů i tradičně vtipné reakci na právě viděné ředitelem školy Ivo Zachařem už si všichni budoucí maturanti užívali svých pár minut slávy na červeném koberci, přebrali z rukou třídní profesorky maturitní šerpu a po přípitku, zametení mincí naházených pro štěstí a množství konfet si poprvé ten večer zatancovali s profesory i svými nejbližšími na muziku interpretovanou kapelou Unikát. Celým večerem provázel sportovní redaktor České televize Jan Smetana.