Jenže Jan Rejžek je nejen hudební a filmový expert, ale v minulosti se pohyboval i na Hradě v časech Václava Havla, nebo byl tiskovým mluvčím Občanské demokratické strany. I proto první hodinu pořadu hovořil o své knize a pustil i několik originálních hudebních nahrávek s upozorněním na nové hudební talenty, ale poté vyzval přítomné ke společnému sledování televizní debaty kandidátů na prezidenta.

Po jejím konci došlo i na jeho nápad s příjmeními slavných osob vyslovenými diváky a Rejžkovým vyjádřením se k nim. V kanceláři ředitele společenského domu tak rezonovalo třeba to hudebníka a pravé prezidentské ruky Ladislava Kantora, jinak muzikanta a třeba producenta nejúspěšnější desky Michala Prokopa nebo zazněla spousta dalších neopakovatelných historek. „Ve většině z nich hraje roli náhoda. A mnohokrát se mi stalo, že na mě někde na tramvajové zastávce někdo zíral a pak se zeptal: Jste to vy? Takže jsem tak nakonec knížku svých vzpomínek nazval,“ shrnul Jan Rejžek.

Že ony náhody přitahuje, dokládá i cesta do Kolína, kdy se ve vlaku potkal se zpěvákem Petrem Vášou, zpěvákem kapely Jasná páka, ale i dalších hudebních seskupeních v rodném Brně.