Konání koncertu bylo nejdříve avizované na nevyužitý plac za stadionem, pak se přesouval dovnitř, nakonec se odehrál na původně plánovaném místě. „Omlouváme se za ty zmatky, báli jsme se počasí, ale nakonec venku je to lepší, ne?“ zeptal se publika Michal David a dostalo se mu mohutného souhlasu.

Každopádně venku byl zvuk, zajišťovaný renomovanou firmou, perfektní, což přeci jenom pod plechovou střechou stadionu dá více starostí. Radost z konání koncertu měli i ti, kteří sice naoko Davida nemusí, ale alespoň se přišli juknout na lávku přes Labe, odkud bylo do areálu vidět, koncert také zpříjemnil noční službu pracovnicím sousedící pekárny, které jej sledovaly z oken.

Open Air Tour 2019 Michala Davida obsahuje šestnáct zastávek, ta v Kolíně byla druhá v pořadí a největší tuzemský hitmaker samozřejmě sázel jednu pecku za druhou – pila se cola, sbírala céčka, chválili rodiče, vzýval šoumen, lásku násobily decibely, radilo se k nenapovídání, při Ruské Máše začala dáma v první řadě tančit ruský tanec.

Všechno skladby, při nichž odpůrcům Michala Davida naskakuje žilka, na koncert samozřejmě přišli jeho fanoušci, kteří se bavili od prvního akordu zazpívaného jednou z doprovodných vokalistek. Publikum reagovalo na každé slovo svého idolu, celé slogany odzpívalo samo, při jedné písničce tekly dívce na vozíku slzy, po setmění se rozzářily a rozblikaly desítky prodávaných i z jeviště házených blikajících hraček.

První polovinu koncertu Michal David odehrál stojící za klávesami, pak pozval na dvě skladby kamaráda a hrdinu filmů, které oba proslavili, Sagvana Tofiho. Z červeného saka do černé košile převlečený frontman pak uchopil pro něj typické klávesy zavěšené přes rameno a s koncertem spěl do finále.

Nechyběly ani dvě směsky i méně hraná, jedna z nestarších a rockovější skladba Třetí galaxie. Mimochodem, doprovodná kapela Kvatro byla, jak to u Davida bylo vždy, složena z kvalitních muzikantů sázejících sóla na své nástroje. Nakonec vždyť u něj hrával - i na minulém koncertě v Kolíně – jazzman Pavel Jakub Ryba, či ještě dávno před tím v kapele Kroky nejlepší kolínský kytarista Honza Čerňanský.