Za omezeného provozu byly probourány otvory pro dveře, usazena nová podlaha, vymalováno a vyměněn nábytek, nakonec se vše podařilo jen s nezbytnou týdenní uzávěrou.

V karanténě momentálně dlící ředitelku knihovny zastoupila Dita Rakušanová, která vyzvala k několika větám starostu města Michaela Kašpara a bývalého ředitele knihovny a dnes senátora Pavla Kárníka.

„Městský architekt David Mateásko už má studii na novou moderní knihovnu v prostorách kolínského zámku, ale věřím, že tato pobočka uprostřed sídliště bude existovat i pak. Já jsem do ní chodil už jako malý kluk,“ vyznal se starosta.

„Udělal se tu obrovský kus práce, málem jsem prostory nepoznal,“ doplnil jej senátor Kárník, před tím, než společně se starostou Michaelem Kašparem, jeho zástupci Ivetou Mikšíkovou a Michalem Najbrtem a Ditou Rakušanovou přestřihli symbolicky pásku.

O malé, ale vtipné intermezzo se postaralo několik žáků třídy 2. A ze 6. základní školy v Kolíně pod vedením Jany Zichové, která děti doprovodila na kytaru při zpěvu písní zhudebněných básní Jiřího Žáčka, došlo i na několik recitací.