Bavič, kytarista a zpěvák Petr Šiška se obklopil frontmanem kapely Dogy Romanem „Izzym“ Izariášem, kytaristou Andonisem Civopulosem a dalšími hudebníky a v tak perfektním instrumentálním podání, že celý koncert sledovali s úžasem i přítomní muzikanti, přehráli tuzemské i zahraniční hity zaranžované pro akustické kytary, klávesy a cajon.

Jejich vtipně vygradované dvouhodinové vystoupení si vysloužilo ovace a zasloužené uznání zaplněného sálu. Kapela Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou, která to před nimi, a především po nich, neměla vůbec jednoduché, roztančila a pobavila přítomné také.

Hudební úvod ve velkém sále patřil dechovce Kolíňanka, která si ale na závěr svého setu v lidovém tónu vzpomněla i na účinkování s rockovými seskupeními a za pomocí zpěváka Petra Konývky vystřihla Rádiový hit od kapely Sto zvířat nebo písničku Čůrej sem, čůrej tam z repertoáru tuzemského Kašpárka v rohlíku, jinak pak pecky od punkových The Clash.

Tradicí bálu jsou předěly a jeho úvod v podání místních tanečních skupin, tentokrát se představily Mažoretky Srdíčko, které si na pomoc přizvaly i kamarádky z Přelouče, Taneční kluby Bohuslava Matiáše, CrossDance a Kocour Modroočko i skupina Freaks Crew.

Poprvé si parkety společenského domu vyzkoušel také kouzelník, Karel Kašpar se svojí asistentkou ve své Magic show předvedl levitaci na kytaře, diváky zapojil do hry s kruhy a pak nechal asistentku zmizet do malé krabice, kterou ještě proklál meči.

Před salónky vyhrávalo tradičně Combo 2, tentokrát v premiéře se zpěvákem Františkem Vejsadou a hostující Vandou Švolbovou, své nadšené fanoušky si v Komorním sále našla i zajímavá kapela Modrý cimbál. V ceně vstupenky byl i řízek s chlebem a okurkou.

Ples na jeho začátku uvedl starosta města Vít Rakušan, který na závěr své krátké řeči zadoufal, že se všichni přítomní dobře pobaví a budou spolu komunikovat i navzdory tomu, kterého ze dvou prezidentský kandidátů v příštích dnech zvolí. A to se zcela určitě ten večer podařilo, protože v sále vládla více než příjemná atmosféra.