Jméno Josefa Šťastného je léta spojováno nejen s tímto orchestrem. Působil také v kapele Polabanka. Učil i na kolínské Základní umělecké škole Františka Kmocha, kde rovněž vedl a dirigoval tamní mládežnický dechový orchestr a spousty bývalých svěřenců a dnes uznávaných muzikantů na něj dodnes s láskou vzpomínají. Hudební kariéru končil coby bubeník kapely Combo 2.

Na pódiu divadla především hudbou děkovali muzikanti orchestru, ale i jeho sólisté, zpěvačky Alžběta Kosinová, Johanka Jeřábková a Eliška Tesařová a nejen zpěvák, ale i průvodce celým večerem Petr Konývka. Z plátna přednesl zdravici král české dechovky Josef Zíma, osobně přišel pozdravit častý host koncertů Big Bandu žijící v nedalekých Němčicích Petr Vondráček.

Za dirigentský pultík se na zhruba polovinu koncertu postavil renomovaný dirigent Kryštof Marek. Zazpíval také Jan Smigmator, který s tímto orchestrem často účinkoval, a přinesl dárky nejen oslavenci, ale ponožky se svým logem věnoval všem muzikantům. Další hostem byl kapelník mnoha orchestrů Dalibor Kapras. „Vždycky, když jsem potřeboval narychlo nějakou aranž, ať už na natáčení nebo do filmu, vždy jsi mi pomohl. Až na mě možná tvoje manželka trochu žehrala,“ vysekl poklonu.

Z koncertu kapely Los Utřinos a britského hudebníka Chrise Jaggera ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.
FOTO: Ve společenském domě hrál a zpíval Jagger. Ale ten mladší jménem Chris

S poděkováním přispěchalo i kompletní vedení města Kolína, starosta Michael Kašpar i jeho zástupci Iveta Mikšíková a Michal Najbrt. První muž města oslavenci předal Pamětní list za přínos kultuře v oblasti hudby, prostřednictvím grantu kulturní komise město přispělo na koncert i finančně.

Samozřejmě ale zněly především písničky. O hity Franka Sinatry se podělil Konývka i Smigmator, Petr si jeden z oněch šlágrů zazpíval vůbec poprvé. „Deset let s nimi zpívám a na tyhle skladby působím jako trenažér, smetanu pak vždycky slíznul slavný host,“ vtipkoval.

Johanka Jeřábková přidala další slavné melodie Všichni tancovat jdou a Dej mi svou ruku prázdnou. Vtipem se mezi muzikanty z publika dostal Vladimír Sniehota, aby nahradil pozounistu jdoucího posílit zpěváky na čtyřhlas ve skladbě Chattanooga Choo Choo. Eliška Tesařová potěšila písničkou Říkej mi to prosím potichoučku. Když moderátor ohlásil slavný duet My dva a čas, část především divaček v publiku jen slastně vydechla.

Z koncertu 'Hudba se vrací do Kolína' na Karlově náměstí v Kolíně.
Hudba se vrátila do Kolína. Lidé si na zaplněném Karlově náměstí užili dechovku

„Vždycky mi tady bylo dobře a bude se mi stýskat,“ vyznal se v závěru koncertu Josef Šťastný, ale dodal ještě slova naděje směrem k muzikantům: „Oni se mě jen tak nezbaví…“

Po poslední titulní skladbě z muzikálu Kabaret zazpívané Alžbětou Kosinovou tleskalo zaplněné hlediště ve stoje, kapela pak ještě přidala evergreen Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Další neformální setkání se pak odbývala v zákulisí, pozdravit dirigenta přišel i kolega z několika kapel, zpěvák, muzikant a držitel titulu Osobnost města Kolína Ivo Svatoš, který už také aktivní muzicírování pověsil na pomyslný hřebík.