Otevřela jej vtipná Symfonie č. 45 fis moll Na odchodnou Josepha Haydna, při které muzikanti postupně skutečně odcházeli z pódia včetně dirigenta Wahida Samandariho, až nakonec zůstali jen dva houslisté Jan Dvořák a Karel Kubelka.

Hlavní skladbou celého večera byl nejdelší Koncert g moll pro dvě flétny a orchestr Johana Joachima Quantze se dvěma sólujícími flétnisty - dlouholetým členem filharmonie Jiřím Skuhrou a hostujícím Jiřím Formanem.

Po přestávce pak zazněl hymnický Opus 26 Hebridy Felixe Mendelssona - Bartholdyho a skočný Slovanský tanec č. 8 Antonína Dvořáka, obě skladby orchestr zahrál v plném složení i s dechovými nástroji.

V současné době, kdy je nejisté, co se stane zítra a každou chvíli je někdo nemocný či v karanténě, je obdivuhodné, že se tak kvalitní koncert podařilo nazkoušet a živě zahrát. I přes tristní předprodej byl nakonec sál poměrně slušně zaplněný, když dorazili především členky a členové Kruhu přátel hudby, kteří měli vstupné na koncert v rámci svých permanentek zdarma.

Letos by se Kolínská filharmonie, pokud se nestane nic mimořádného, měla představit ještě ve středu 15. prosince v chrámu svatého Bartoloměje v rámci tradiční České mše vánoční Jakuba Jana Ryby.