Než se ale všichni sešli a mohli si sborově zazpívat největší hity Moravanů, bavila je domácí hudební partička říkající si KriminalRoman. Jejich autorské písničky z posledních alb V přístavních krčmách a K večeři, proaranžované občas s foukací harmonikou a s náročnějšími texty, většinu fanoušků příliš nezaujaly. Přesto ale skladby jako Hormon přátelství či polkovým rytmem začínající Jablka z Bříství nebo Vymezený čas sem tam na úrodnější posluchačskou půdu padly.

Kluci nakonec vymezený čas i trošku zkrátili, takže přesně o deváté hodině mohlo zaznít intro, k velké radosti fanoušků spadnout opona a na prodloužené pódium vyběhnout zpěvák, kytarista a skladatel Roman „Izzi“ Izaiáš se svými spoluhráči, a to včetně bubeníka Josefa „Mrňuse“ Vajdy, který do kulturáku dorazil se dvěma berlemi.

„Jsem po operaci kolena, ale bubnovávání jsem s doktorem konzultoval, sedl jsem za soupravu týden po operaci, prý ideální rehabilitace,“ smál se Pepa po úspěšně odehraném koncertu. Ten otevřely dvě skladby z posledního, aktuálního alba Respekt, a to Být nebo nebýt a Dobrej chlap. Došlo pochopitelně i na v Americe natáčenou klipovou Route 66, k níž na pódiu trůnily i rekvizity, především před Izziho mikrofonem postavený model svítícího auto či moto motoru.

Vzhledem k tomu, že Respekt patří, ve více jak třicetileté historii kapely, k prodejně vůbec nejúspěšnějším, i novinkové písničky publikum znalo a od začátku se výborně bavilo. Speciálně na hity jako Od soumraku do úsvitu, Zelená, Nejsi nevinná, Já se na to, kterou doprovodily házené toaletní papíry nebo závěrečnou Poletuju, doplněnou zase létajícími vločkami a nafouknutými balónky.

Všechny pecky si fanoušci zpívali sborem, některé pasáže odzpívali i za frontmana. „Máme připravené ještě dva přídavky, jste výborné publikum, vytvořili jste tu perfektní atmosféru, tak my si nebudeme hrát na odchody a příchody,“ byl upřímný Izzi a společně zahráli ještě Stíny a Poslové předků. Pak už zbývala jen tradiční etuda se zpěvákovou sukní oblečenou „navostro“ a definitivní konec.

„Konečně zase zní nějaká muzika, při pořádném rokenrolu člověk zapomene alespoň na pár hodin, co se okolo nás děje, moc jsme si to užili,“ znělo od více fanoušků při odchodu z kulturáku, kteří si většinou odnášeli aktuální kapelní tričko nebo dokonce speciální likér Zelená, který je vyráběný jen pro kapelu.

Za dva týdny přijede ještě populárnější Harlej. To by měl sál praskat ve svých švech…