„Josef, syn rakouského císaře Leopolda I. v ničem nepřipomíná nudného, nábožensky založeného otce. Je smyslný a vášnivý, hlavně však chce vládnout jinak, než jeho otec,“ píše se v anonci knihy, kterou vydalo nakladatelství Moba.

Světlana Sirotková, rodačka z Kralup nad Vltavou již několik let žije v Kolíně a vypomáhá v rodinném podniku. „Předchozí knihu jsem psala v noci, ale tahle chtěla den,“ uvedla při křtu a odhalila i zásadu své tvorby.

„I když se děj odehrává v historii, pořád se jedná o podobné lidi žijící okolo nás i dnes, jen se změnilo oblečení a okolní kulisy. O historii jsem se zajímala odjakživa a ještě detailněji dějiny studuji vždy, když začínám psát další kapitolu. Takže si můžete být jisti, že pokud v knize píši o panovníkově návštěvě konkrétního místa v historickém datu, tak tomu tak opravdu bylo,“ doplnila.

Její kmotra, s níž se spisovatelka sešla i v televizním pořadu, knihu jen lehce zkropila šampaňským a do oné pokřtěné ji pak autorka napsala osobní věnování. Po společném přípitku si herečka ještě vyzkoušela sama vytvořit a upéct originální pizzu.