Studenti jednak rezignovali na jakýkoliv doprovodný program, do sálu nastoupili na svoji choreografii už oblečeni v gala a hned se ve dvojicích originálně představili. Pod pódium pak nastoupily třídní učitelky Marie Sixtová a Zdeňka Hlavizňová, aby si nejdříve s každým studentem přiťukly a připily a pak jim daly šerpu, takže na rozdíl od jiných kolektivů tito studenti kráčeli po červeném koberci už dekorovaní. Na konci pak dívky čekala květina a chlapce lahvové pivo.

Ještě před tím k přítomným promluvili zástupci studentů Tereza Kallupová a Jan Moravec i ředitel školy Jiří Krčmář. Peníze házené rodiči a kamarády pro štěstí u budoucí maturity chytali studenti dle vzoru pražské Lucerny do rozprostřené plachty. Po také originálním a společném tanci s profesory následovalo taneční sólo s rodiči a pak už jen volná zábava s kapelou Paragraf 202. Tu narušilo promítání maturitního videa představující originálně všechny studenty a pak odhalení tabel obou tříd.

Každá pak už půl hodiny před půlnocí předvedla své půlnoční překvapení, která vtipně navazovala na video a zvláště absolventi osmiletého studia ukázali vtipnou a propracovanou variantu na maturitu, práci a stáří s odpovídající muzikou, ale i druhá třída pobavila, do obou choreografií se zapojily i obě třídní učitelky. Celým večerem prováděl Michal Trnka.