Hned úvodní, nazvaný Kouzlo světla závojových křídel, předvedl choreografii se svítícími křídly, nechyběl tanec orientální, s hedvábnými závoji, havajský s činelky, svíčkami či čínský s jejich typickými rekvizitami.

Kvalitativní laťku ještě dokázali držet mladí a děti z kolínských tanečních souborů Freaks Crew a Endorlino s dynamickými a nabušenými hip hopovými choreografiemi.

| Video: Youtube

Freaks crew Kolín na Středočeském tanečním poháru.

Mažoretky z Taneční skupiny Vergillio z domácího Domu dětí a mládeže předvedly klasické pochodování s hůlkami, na umění je povýšily členky souboru Radka Macháčková a Dora Karpíšková, které ukázaly modernější a náročnější podobu zvanou twirling.

Soubor Chrtky z Polních Chrčic se nejdříve rozhýbal ve spartakiádním cvičení na známou píseň Tepláková souprava, na Thriller od Michaela Jacksona se jeho členové upravili na zombie tak, že strachy ječely děti z ostatních skupin sedící pod pódiem, a s plastovými náhrobky pobavili.

Dámy ze Třech Dvorů říkající si Country 3D zatančily jeden svůj oblíbený a klasický country tanec a ukázku ze staročeské České besedy. K pestrosti večera přispěla ještě skupina říkající si Kolín Capoeira s tanečním zpracováním stejnojmenného bojového umění a dvojice Alžběta Tvrzníková s Jiřím Kuprem tancující klasické tance salsu a chacha.

Úvod i závěr večera patřil pořádající skupině, v té poslední Regina Hroudová – Modlitbová, hlavní choreografka Gina Bellydance Studio, odtajnila věk svých svěřenek, ta nejstarší, shodou okolností její dcera Soňa Klöverberg, absolvovala pět choreografií a její manžel v té závěrečné navíc vypomohl s rolí mnicha.