„Říkali jsme si, že přímo na Silvestra lidi jedou na hory nebo slaví ve skupinkách v jiných prostředích, a tak naše volba na termín rockové zábavy padla na letošní poslední sobotu," vysvětlil Libor Marek z místního Městského úřadu, který akci uspořádal.

Tu zahájila partička výborných muzikantů z Chvaletic, Čáslavi a dalších měst říkající si Gamba Blues Band a hrající klasické blues. „Když zítra někomu řeknu, že jsem poslouchal blues, tak mi nebude věřit," smál se metalový fanoušek s vlasy do pasu, který si nakonec výkony muzikantů oblečených stylově do obleků, vestiček a sem tam obutých do bot s psími dečkami, celkem pochvaloval.

Gamba zahrála jak vlastní skladby s vtipnými texty, tak několik bluesových standardů i třeba slavnou Cocaine od Erica Claptona. Několik fanoušků ze židlí zvedl až následující přeloučský PolyMetal, který zahrál průřez svými letitými hity počínaje úvodní skladbou Bílí andělé přes Jezdce z pekel až po cover verze světových rockových kapel pojmenovaných jako Konec kmene Apačů, Dům hrůzy či Šílenství a známé i z repertoárů jiných tuzemských regionálních skupin.

Následující Kodex Odyss. přijeli z Pardubic, jejich bubeník Tomáš Prosa je ale místní. Jak název napovídá, přehrávají písničky legendární plzeňské kapely Odyssea.

„Vašek nás slyšel, líbilo se mu to a říkal, že by si s námi i někdy rád zahrál," shrnul Prosa názor Vaška Běhavého, zpěváka a skladatele původní Odyssey. Jejich melodické písničky s chytrými texty zabírají pořád, a tak se sál poprvé trošku více zaplnil a spolu s kapelou si zazpíval pecky jako Jsi spálená, Uzenáč, Nádraží Florenc 16:30 nebo Jen se dobře podívej.

Škoda jen příliš hlasité kytary, která před pódiem překřičela úplně všechno včetně zpěvu… Tečka patřila domácímu Komatu, který v těchto prostorách vystupuje poměrně často a organizuje tu i své křty desek a oslavy jubileí.

Tentokrát ve vymezeném čase zahrál osmnáct skladeb se zabydlující se novou zpěvačkou Anetou Smolíkovou, nechyběly ani hity Satan To Hell, Nymfomanka či Potřebuju sex.

„Nakonec nepřišla ani stovka lidí a to tu hrají místní muzikanti, nechápu, že se nepřijdou podívat ani na své kamarády," hořekoval na konci pořádající Libor Marek.