V pátek se konečně mohla uskutečnit dlouho naplánovaná Mikulášská besídka s kutnohorskou kapelou a divadlem Kůzle. Jak je zde zvykem, každý dětský návštěvník dostal při vstupu do sálu od čertice Silvie Pokorné balíček dobrot. Až když se sál naplnil, spustila desítky minut po šestnácté hodině kapela ve složení dvě kytary, baskytara, bicí, saxofon a občas flétna Silvie chytlavé písničky, které hodně dětí v sále znalo a okamžitě si je zpívalo.

Kolínská řepařská drážka pořádala Čertovské jízdy.
Vánoce na tvrzi, jízdy parním vlakem i čerti na náměstí. Mikulášský víkend je tu

„Přijeli jsme z Prahy, máme Kůzle rádi a jezdíme za nimi všude tam, kam to jen jde,“ vyznala se jedna z prvních návštěvnic s dcerou.

Kapela nejen bavila písničkami, ale zpěvačka a moderátorka Silvie se svým mužem Františkem hráli s dětmi hru na oblékání čerta a Mikuláše, holčičky z publika zase zdobily stromeček, došlo i na hádání zvířat podle obrázků a povídání o kaprech.

Příjemnou hodinku, během které především holčičky pod pódiem tančily a opakovaly choreografii z míst nad sebou, ukončil svérázně Františkem otextovaný hit skupiny ABBA, jediná to nepůvodní skladba celého koncertu. Zdá se, že byl položen základ nové tradici.