Bezkonkurenční vypravěč Miroslav Donutil sáhl především ke vzpomínkám na své letité působení v Národním divadle a na zážitky s hereckými bardy jako byli Václav Postránecký, Josefové Kemr, Vojta či Vinklář, Miloš Nesvadba, Boris Rösner a mnoho dalších, bavily i historky o žárlivosti Stanislava Remundy, manžela Ivy Janžurové, s níž na první scéně Donutil sehrál množství manželských dvojic.

O přestávce potom herec podepisoval knihu vydanou k jeho sedmdesátým narozeninám, v níž se k němu vyjadřuje sedmdesát tuzemských osobností. Autogram připojil nejen do velkého množství právě zakoupených publikací, ale i na cédéčka nebo vstupenky, neodmítl ani společné focení. Po pauze se záběr historek přeci jenom rozšířil i na filmy.

close Miroslav Donutil bavil diváky v Městském společenském domě v Kolíně. info Zdroj: Deník/Zdeněk Hejduk zoom_in Miroslav Donutil bavil diváky v Městském společenském domě v Kolíně.

"My jsme věděli, že máme v rukách perfektní scénář, ale že se z toho stane každoroční český i slovenský vánoční hit, to jsme samozřejmě netušili," řekl Donutil na adresu kultovního filmu Pelíšky. "Spousty jsme si toho tam přidávali, copak si myslíte, že by scénu s prskavkou Simona Stašová tak zahrála, kdyby to věděla dopředu? Takhle to byl výkon jak Meryl Streepová," vyvolával bouře smíchu.

"Já jsem o Simoně říkal, že je to moje druhá žena, ale to jsem netušil, že k ní vyfasuji i tchýni. Zelenka měl čuch, když ji nazval Nesmrtelnou tetou," přidal další bonmot na adresu Jiřiny Bohdalové. Došlo i na lázeňské zážitky s Karlem Gottem či festivalové s Věrou Chytilovou, na závěr přítomní tleskali ve stoje. "Bylo to u vás báječný! Bože můj, tolik lidí! A skvělých," napsal Miroslav Donutil do kroniky společenského domu před svým odjezdem.