Mělo začít v kulturním domě a pokračovat přes školní zahradu, zahradu školky a prostory základní umělecká školy až do městské knihovny. Nad dalšími akcemi visí otazník. „Na jednání městské rady jsme intenzivně probírali akce plánované na další dva týdny,“ uvedla starostka Alena Švejnohová.

Zatím je situace taková, že akce, které se mají konat výhradně venku, nebude město doporučovat ke zrušení. „Co s jistotou neuděláme, je vítání občánků. Zkusíme ho nechat na jaro, až se budeme moct sejít venku,“ popsala starostka. „Už od první vlny také nechodíme přát k životním jubileím seniorům. To je mi moc líto, ale netroufáme si to, posíláme jen přání,“ dodala.

I aktuální středeční zasedání městského zastupitelstva bude částečně on-line, někteří zastupitelé z obavy před nákazou volí raději tuto cestu než osobní kontakt v jedné místnosti, takže budou on-line jak připomínkovat, tak hlasovat. Po skončení zasedání v jídelně základní školy nastoupí hasiči s ionizérem, samozřejmostí je dezinfekce na této i všech dalších akcích.

Řada plánovaných akcí se neuskuteční v Kolíně. „Situace se mění každým okamžikem, snažíme se rušit co nejméně, protože z přesunů jsou potom zmatky, nicméně žijeme od akce k akci, ruší se neustále něco,“ popsal ředitel Městského společenského domu v Kolíně Zdeněk Hejduk.

Neuskuteční se například plánovaný listopadový pořad s Halinou Pawlowskou, zrušený je říjnový koncert skupiny Olympic stejně jako vystoupení Lucie Bílé, která měla do Kolína přijet koncem roku. Nejbližší zrušenou akcí je koncert kapel Benefit a Punc, který měl být příští sobotu. Pořad Šlágrparty ve čtvrtek 17. září bude, prodaných je aktuálně cca 200 vstupenek, což je polovina běžného předprodeje na tyto hudebníky.

V Českém Brodě zatím žádnou z plánovaných akcí nezrušili, kulturní dům jede podle plánu, od čtvrtka 17. září bude i posvícení. S otazníkem je v rámci něj ohňostroj. „O jeho zrušení ještě uvažujeme, přece jen představuje značnou koncentraci lidí,“ poznamenal starosta Jakub Nekolný. Podle jeho slov nyní obecně návštěvnost akcí klesá, lidé mají strach, větších akcí se řada z nich neúčastní.