A začal dávno před časem startů běžných plesů předáváním pohárů nejúspěšnějším jezdcům Středočeské oblasti České jezdecké federace za uplynulý rok od těch nejmenších až po později oceněné zasloužilé členy. Bál byl zároveň i Galavečerem Středočeské oblasti České jezdecké federace.

Hlavní organizátor plesu, Václav Drbal, šéf domácí Stáje Václav, poté vyhlásil nejvzdálenější a nejpočetnější kolektiv, který na ples dorazil. „Tradičně to bývala výprava ze Slovenska, ale ty přijet nemohli, takže jsou to účastníci z Mariánovic, což je část Benešova, nejpočetnější výprava dorazila z Ptýrova,“ vyhlásil organizátor a odměnil je kartonem šampaňského.

Ples slavnostně zahájily mažoretky ze ZUŠ Přelouč vedené ale kolínskou nestorkou Jarmilou Pavlíčkovou, která dorazila i se zlomenou rukou.

O další vstup se postaralo Fitness studio MAT – pětice dívek předvedla famózní jízdu na trampolínách, aby je poté půjčila několika přítomným. Obzvlášť některé dívky v dlouhých večerních šatech si skoky netradičně užívaly.

Nechyběla ani recesistická módní přehlídka připravená partou domácích říkající si Bezjezdci s hlasováním a cenami v podobě garance zametání dvora, ale i opět šampaňského.

Hlavní persona plesu dostala ke slavícím narozeninám dort a poukaz na vyhlídkový let balonem. „Tak vám pěkně děkuju, já zvracím i ve výtahu, to se mě chcete zbavit,“ vtipkoval Václav Drbal. S ním slavila narozeniny i Jana Nosková z federace, Kateřina Vašáková si zase zazpívala píseň Dvě malá křídla tu nejsou s kapelou Paragraf 202, která se zpěvačkou Janou Bechyňovou bavila celý večer. Vůbec podruhé v celé historii plesů chyběl nemocný zpěvák Viktor Sodoma.

Třešničkou na dortu celé plesové zábavy se stala tradičně tombola s hlavní cenou v podobě elektrické koloběžky. Výtěžek bálu by měl podpořit místní dětský jezdecký kroužek.

Chcete vědět, jak být letos na plese za hvězdu? Co si obléct a jak se chovat podle pravidel etikety? A především zjistit, kam vyrazit, aby to stálo za to? Dočtete se ve speciálu Deníku, ve kterém najdete všechny informace k letošní plesové sezoně.