„Víc jich zatím neumíme, ale makáme na tom. Jsem rád, že dorazilo hodně kamarádů, a nakonec ani nevadilo, že mi praskla struna na kytaře,“ smál se po koncertě muzikant, který stál kdysi u zrodu dnes již etablované místní punkové kapely Prasákův gauč. Bluesman, kytarista a zpěvák Fanda Hála se obklopil ve svém Fanda Blues Bandu hudebními kamarády a přehráli známé skladby tohoto stylu.

O několik generací mladší zpěvačka a kytaristka Sabina Uxová také tentokrát vsadila na převzatý repertoár, ale jak prozradila, buduje si už svůj, písničky jí píšou známí regionální muzikanti. Jedinou přespolní hudební partou byl pardubický Pitralon hrající především hity tuzemského bigbítu a byl vytleskáván nadšeným publikem.

V partě říkající si Jazz on the Road fanoušci poznali nejen organizujícího kytaristu Romana Čermáka, ale i kutnohorského baskytaristu Petra Rybu, bratra známého jazzmana Pavla Jakuba a strýce frontmana pop punkových Rybiček 48 nebo kolínského saxofonistu Miroslava Ulce, s klávesami a bicími se volně prošli jazzovými standardy.

Povedenou premiéru si pod Hodinami odbyla místní kapela Los utřinos, to když jejich současný hráč na cajon Vladimír Volf zavzpomínal na své bubenické časy třeba v kapele Universal a zasedl za kompletní bicí soupravu. A když se přidal sólující kytarista Čermák, basista Filip a autor repertoáru, zpěvák a kytarista Jaroslav Dvořák, byla na pódiu rázem regulérní šlapající rocková kapela s bluesovým základem a písničkami s texty oslovující publikum napříč žánry.

Nakonec se na ni rozdováděla i přítomná mládež. Končilo se tradičně jedinou převzatou skladbou Hey Joe od Jimiho Hendrixe, fanoušci si vytleskali ještě přídavek. Hezká a zase jiná oslava Vánoc, která se pomalu, ale jistě mění v kolínskou tradici.