Po první orchestrální skladbě Jacoba de Haana pojmenované Concerto d’Amore pozval moderátor Jan Navrátil na jeviště poslance a kandidáta na ministra vnitra v nastupující vládě a bývalého kolínského starostu Víta Rakušana, současného prvního muže města s Michaela Kašpara a jeho zástupkyni Ivetu Mikšíkovou.

Vít Rakušan poděkoval nejen divákům a muzikantům v sále a na pódiu, ale v současné těžké době také i sestrám a doktorům v nemocnicích. Michael Kašpar upozornil publikum na nové uniformy muzikantů, které vinou méně koncertů třeba někteří z nich ještě neviděli, a to včetně žaketu dirigenta a kladně pak odpověděl na moderátorovu otázku týkající se nedávno odsouhlaseného finančního rozpočtu města a příspěvku právě na tento městský orchestr.

Kromě těchto hostů zasedli v publiku i senátor Pavel Kárník, starosta sousední Čáslavi Vlastislav Málek a jeho místostarosta Martin Horský i vedoucí odborů kolínského městského úřadu. Po oficialitách už ale šlo především o hudbu.

Teprve podruhé s orchestrem zazpívala sólistka Jana Veberová, která ten večer před publikum předstoupila poprvé ve skladbě Gianniho Ferria Tajůplný ostrov v níž si sólo střihla flétnistka Jana Havlíková, učitelka kolínské Základní umělecké školy Františka Kmocha. Titulní skladbou televizního seriálu Cirkus Humberto Krev toulavá se představil mladý, ale už na scéně poměrně etablovaný zpěvák Ondřej Benek, oba společně pak zazpívali v premiéře píseň z filmu

Po přestávce se nejprve orchestr, který přišel oblečený jen do košil, rozehřál směskou melodií z operety Polská krev, aby vzápětí představil další a tentokrát velice mladou, teprve třináctiletou, zpěvačku Ester Hůlovou, která společně Janou Veberovou zazpívala slavnou Pie Jesu od muzikálového nestora Andrewa Lloyda Webbera

„Jestli si myslíte, že je pódium dostatečně zaplněné, tak vás z toho záhy vyvedeme,“ vtipkoval Jan Navrátil a pozval na pódium dětské pěvecké sbory ze základní školy v Lipanské ulici vedený Lenkou Dvorníkovou a Alenou Kratochvílovou a Boni Bambini pod taktovkou Věry Chmelařové. Sbormistryně ale zůstaly pod pódiem, protože tentokrát i zpívající děti dirigoval Miloslav Bulín a očividně si to užíval včetně společného klanění po každé skladbě.

Děti zazpívaly pohádkovou Vím jedno oudolí z filmu Princezna ze mlejna, doprovodily Ester Hůlovou v Zimní víle, Ondřej Benek si s nimi zapěl Svatý čas a všichni společně pak směs vánočních koled. Coby přídavek nezazněl očekávaný pochod Kolíne, Kolíne, ale stylově se více hodící vánoční Narodil se Kristus Pán. Krásné hudební pohlazení po duši a v době, kdy se mnoho koncertů přesunulo či rovnou zrušilo pak hladící dvojnásobně.