Letos pětaosmdesátiletý Fousek přišel na scénu jako první, ale jen proto, aby uvedl svého kolegu. Kdo přišel na prvoplánovou řachandu, byl možná první polovinu koncertu trošku zklamaný. Miroslav Paleček sice ve své úvodní hodince zahrál a zazpíval dva největší hity kariéry Hele lidi a Prodavač limonád, tu první hrávali s Janíkem už v šedesátých letech na Karlově mostě, pak ale sáhl ke své současné tvorbě. A tou jsou písně Voskovce, Wericha a Ježka, které v osobitých aranžích natočil na CD, stejně jako zhudebněnou poezii nositele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta. „Ty básně nemají refrény, takže jsem si musel občas pomoci jinak,“ vysvětlil k náročnému zhudebňování poezie.

Druhá polovina večera se pak nesla ve zcela jiném duchu. Josef Fousek za svojí hodinku zahrál jen několik skladeb jako Až natáhnu, lásko, brka, Erotická balada nebo Hymna českého důchodce, v úvodu vystoupení hru na kytaru doplnil ještě foukací harmonikou, ale především recitoval básně, epigramy a vtipně hovořil o životě i svých chorobách a neduzích.

V samotném závěru přišel na scénu ještě Miroslav Paleček. „Kritický osten si pořád zachovávám, jsem samozřejmě kritik, ale nechci lidi rozeštvávat. Ale jak jsem recitoval ve své básni, jestli je člověk pravičák nebo marxista, hlína na hřbitově je pro něj nakonec stejně stejná,“ zopakoval po koncertě v šatně, kde jej zaujal jeho plakát z minulého kolínského vystoupení. Oba písničkáři po koncertě ochotně fanouškům podepisovali nejen své fotografie, ale Pepa Fousek především svoji poslední knihu, kterou prodávala jeho žena Jarmila, Miroslav Paleček pak dvě poslední CD, která si prodával sám.