(Milovice 9. dubna 2008) Multižánrový letní festival VOTVÍRÁK 2008 (12. - 14. 6. 2008) v Milovicích u Prahy posouvá laťku kvality stále výš. Pořádající agentura PromoProdukce-Media, spol.s r.o., nově obohatila doprovodný program o vystoupení letecké akrobatické skupiny The Flying Bulls, která Milovice zahrnula do své světové tour. Pokud jde o muziku, bylo již potvrzeno, že na čtyřech hudebních podiích umístěných v areálu bývalého vojenského letiště bude k vidění na 120 kapel a interpretů, jako například: Kabát, Chinaski, Aneta Langerová, Kryštof, No Name, Iva Fruhlingová, Mig 21, Wohnout, Bára Zemanová, Bára Basiková, Michal Hrůza, Medvěd 009 a další. Vstup na festival VOTVÍRÁK 2008 i kempovné budou ZDARMA. Je to vůbec poprvé, kdy návštěva takto velkého festivalu bude bezplatná. Třídenní akce proběhne na prostranství letiště Boží Dar v Milovicích u Prahy. Organizátoři předpokládají, že do Milovic dorazí až 40 000 návštěvníků.

“Na příchozí nebude čekat pouze muzika, ale také mnoho netradičních programových prvků, jako je právě vystoupení letecké akrobatické skupiny The Flying Bulls. Specialitou téhle party je akrobatické létání ve velmi těsné formaci, kdy formace čtyř letadel předvádí prvky sólové akrobacie, jako by to bylo jedno letadlo,” řekl hlavní organizátor a ředitel pořádající agentury Artur Kaiser.

Kdo jsou The Flying Bulls www.flyingbulls.cz
Skupina „Flying Bulls Aerobatics Team“ vystupuje na nejrůznějších leteckých dnech, dnech motorového sportu, soutěžích a jiných akcích po celém světě, kde její napínavou show obdivují desetitisíce diváků. Program týmu je vždy přesně přizpůsoben místním poměrům, předpisům letového kontrolního úřadu a pořadatelům aeroshow.

VOTVÍRÁK 2008. Koná se v termínu 12. - 14. 6. 2008. VOTVÍRÁK 2008 bude v nové sezóně prvním vícedenním festivalem situovaným v blízkosti Prahy. Propojí hudební, filmovou a sportovní zábavu. V roce 2008 půjde o největší multižánrový festivalový projekt v ČR. Milovice se tak stávají fenoménem, protože žádné jiné české město se nemůže pochlubit dvěma letními hudebními festivaly v takovém formátu, jakými jsou VOTVÍRÁK a ZAVÍRÁK.

Daniel Rojan