Posluchači na ní najdou dvanáct nových medvědích věcí. „Všechny jsou nové, takže to není, že bychom prohrabali šuplíky a nasypali to tam,“ vyprávěl frontman kapely Pavel Měšťánek.

Na křest dorazili mladí i staří z nejbližšího okolí, ale i ze vzdálenějších koutů republiky. Objevili se třeba i fanoušci z dalekého Třince. „Bylo to super, čekali jsme, že přijde hodně lidí, ale tohle předčilo očekávání,“ hodnotil atmosféru celé akce Měšťánek. „Bylo to super, jsem nadšený,“ doplnil ho kytarista Honza Štrup.

O křest nové placky se postaral Artur Kaiser. „Je to náš manažer,“ osvětlil Pavel Měšťánek. Cédéčko Medvědi nahrávali v jednom z nejkvalitnějších studií v České republice. „Ať si ho lidé hodně kupují, ať se hraje a hlavně ať se líbí,“ řekl Honza Hyblbauer z kapely Zpětná Vazba, která s Medvědy v sobotu hrála.

Frontman Medvědů Pavel Měšťánek před křtem nervózní nebyl. „Úvaly známe, víme, do čeho jdeme, takže v pohodě,“ řekl Měšťánek. Jinak tomu bylo ale u dalších členů kapely. „Těšil jsem se, ale byl jsem docela nervózní,“ rozvyprávěl se Honza Štrup.

Medvědi si do Úval pozvali další dvě kapely. „Před námi hrála kapela Zpětná Vazba. Neznal jsem je a čekal jsem kapelu adekvátní jejich věku, ale ti kluci jsou vyhraní, byli fakt dobrý,“ nešetřil slovy chvály Pavel Měšťánek. Na závěr pak hrály ještě The Snails. „Je to nejstarší úvalská kapela, tak jsme je pozvali, abychom jim vzdali holt,“ řekl Honza Štrup.

Po dohodě s pořadateli členové kapely Medvěd 009 věnovali část výtěžku ze sobotního křtu dennímu stacionáři ve Stodůlkách.

Martin Šnajdr