Jejich maturitní ples otevřela ukázka z amerického filmu Muži v černém, a pak následovalo předtančení v černobílém oblečení v nastudování choreografky Adély Korejtkové.

O předěly se postarala dynamická vystoupení kolínské taneční skupiny Domino Cheerleaders a nápaditá světelná show party říkající si Synové bouře, která v závěru rozsvítila a roztančila i název školy.

Její omluvený ředitel Dušan Zahrádka tentokrát nepromluvil, za studenty se za mikrofony postavili a všechny pozdravili Adéla Sikáčková a Pavel Kratochvíl. Pak už moderátoři Ondra Havel, známý coby představitel Jiřího Hložánka z televizního seriálu Ulice, a jeho kolega Johan Mádr představili nejdříve třídní profesorku Kateřinu Ladrovou a pak jednotlivé studenty, kteří z jejich rukou postupně přebírali maturitní šerpy a růži. Cestu po červeném koberci nezřídka sdíleli kamarádi, partneři, přítelkyně či parta raperů.

Po přípitku, společném fotografování a zametení mincí naházených pro štěstí u budoucí maturity došlo konečně i na tanec pod taktovkou kapely Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou– nejdříve s rodiči a profesory, potom už vypukla společná zábava. I půlnoční překvapení se neslo ve filmovém duchu, ale Hollywood v něm doplnila i tuzemská kinematografie.