Studenti ve výborné úvodní choreografii vsadili na písničky z retro muzikálu Rebelové režiséra Filipa Renče, když na parket nastoupili zahaleni v černých kápích, aby se z nich posléze svlékli do barevných kostýmů evokující časy šedesátých a sedmdesátých let a zatančili na několik nestárnoucích melodií filmem opět připomenutých.

Po bouřlivém aplausu se odešli převléknout a diváky v sále pobavili jednotlivci i skupinky tancující aerobic z TJ Sokol Poděbrady. Pak už v gala vyšňoření maturanti slavnostně nastoupili, posadili na hlavu své třídní profesorky Blanky Brtkové korunu a za zvuků písně Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra ji doprovodili přes červený koberec, aby se poté ujala šerpování, rozdávání růží, doutníků a lahví likéru.

Každý student si vyslechl z úst moderátora svoji charakteristiku, hodně z nich si na svoji slavnostní chvíli přizvalo taneční společnost, případně použilo nějakou tu rekvizitu, většinou si každý student vychutnal své minuty slávy sám, několik jich ale šlo ve dvojicích.

Zástupci studentů pak z pódia poděkovali rodičům i učitelům a předali květinu i dárek své třídní. Po přípitku, společném fotografování a zametení mincí naházených pro štěstí u budoucí maturity, se rozjela zábava nejdříve tanečním sólem s profesory a rodiči, pak už všeobecná doprovázená kapelou Paragraf 202.

I studentské půlnoční překvapení se zčásti neslo opět v duchu Rebelů, nezůstalo ale jen u něj. Končilo se o druhé hodině ranní, ti nejvytrvalejší spěchali ještě na afterparty do Starých lázní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zpěvák Kristián Šebek se v Kolíně vyznával ze své lásky k božskému Karlu Gottovi

Kristián Šebek vystoupil v kolínském Městském společenském domě v rámci svého turné "Můj vzor - božský Karel". | Video: Zdeněk Hejduk