Než k tomu ale došlo, nejdříve slavnostně nastoupili, aby společně shlédli maturitní videa – to první v hlavní roli s kufříkem tajemného obsahu putujícím mezi studenty i pedagogy, aby se v něm v závěru objevily vstupenky právě na tento maturitní ples. V tom druhém třída sháněla peníze „defraudované“ třídním učitelem, aby se až výhra v kasinu ukázala jako nejefektivnější. Oba filmečky samozřejmě představily všechny aktéry – studenty i pedagogy.

Těžká technika postupně během 22. února dům bourala, zůstalo jen torzo.
Demolice! Osud polozříceného domu v Kolíně zpečetil nepříznivý posudek statika

Ředitel školy Jiří Krčmář i oba třídní učitelé – Jaroslav Korselt i Vladimír Jakub Mrvík poté promluvili z pódia. Nejdelším, ale vtipným proslovem, zaujal doktor Mrvík, který popsal zážitky fiktivního studenta po celou dubu jeho studia, všichni včetně následujících hovořících maturantů Vojtěcha Horáka a Lucie Blažkové zmínili i potíže zaviněné covidovou pauzou a toho, o co je nucená pauza připravila. Pak už se všichni, vyzváni vtipným moderátorem Alešem Suchánkem, po jednom prošli po červeném koberci, aby z rukou třídních učitelů převzali maturitní šerpu, dívky navíc růži a pánové láhev piva.

Zemědělci zahájili protestní jízdu v Kutné Hoře, poté projeli Kolínem.
Zemědělci s traktory vyrazili z Kutné Hory na protestní jízdu, projeli i Kolínem

Po přípitku, společném focení a rozprostření plachty na chytání mincí házených pro štěstí, následoval tanec s učiteli i nejbližšími za doprovodu kapely Paragraf 202. Po zhruba hodince zábavy se studenti převlékli, aby zatančili vtipné choreografie, jejichž vrcholem bylo odhalení tabla každé ze tříd. Zábavné byly i předpůlnoční překvapení, kdy jedna třída předvedla pohybové variace na filmy včetně Šíleně smutné princezny i se zpěvem nebo Pobřežní hlídky a celé vrcholící scénou ze snímku Ať žijí duchové i s rozdáváním pribiňáčků. Druhá třída pak zatančila na směs písní od kapely ABBA a v takovém drivu, že by se za něj nemusela stydět i lecjaká taneční skupina.