Galerie chystá vernisáž

Kostelec n. Č. l. – Vernisáž výstav Ptáci v zahradě a Keramické plastiky je naplánovaná na sobotu. Uskuteční se v černokostelecké Galerii Svatoš v Prokopově ulici. Součástí programu, který začne ve 14 hodin, bude jazzový koncert. Na saxofon zahraje Eduard Kuhn o hru na klávesy a zpěv se postará Jiří Šlupka Svěrák.

Máje oslaví v Oseku

Velký Osek – Májovci pořádají v sobotu již tradiční Staročeské máje. Ty začnou už v 9 hodin Králem Máje před Dělnickým domem. V 18 hodin se bude tančit Staročeská beseda. Průvod bude po celý den provázet hudební doprovod. Večer bude patřit májové zábavě, ve 20 hodin začne hrát kapela ESO.

Pečky ožijí dětskou poutí

Pečky – Největší kulturní akce města Pečky je za dveřmi. Uskuteční se 27. května. Do akce se zapojí hasiči se soutěžemi pro děti, vodáci opět zaujmou hlavně pirátskou lodí, která bude plout po rybníku Benešák. Po celý den bude jezdit vláček a spolek modelářů chystá největší výstavu modelů a kolejišť v republice. V sobotu navíc pojedou na trase Pečky – Plaňany historické motorové vozy. Hlavní program se uskuteční na Sokolišti. Od 14 hodin se představí děti z místní mateřinky, pěvecký sbor Kuňky, mateřské centrum Pramínek i bojové umění Taekwondo. Od 17 hodin je připravený hudební program.