Z prodeje lístků a ze spropitného na baru se vybralo celkem 201 654 korun na nemocného Maxima Čejkovského. To však ještě předbíhám, jelikož na počátku, před koncertem bylo vybráno pětadvacet tisíc korun. To díky předprodeji lístků na hudební akci spojenou s dobrou věcí.

Vystoupily kapely z okolí Kostelce


Na koncertě vystoupily kapely z okolí Kostelce nad Černými lesy. Pro Maxima tak z dobré vůle odehrály plnohodnotný koncert kapely jako Agapepe, CZ – Celé Znova, The Cell, ale také Emma band a kapela Wohnout.

Účast Emma bandu byla od začátku takřka jistá díky tomu, že hlavním pořadatelem a otcem myšlenky této akce, byl jeden z členů kapely, Roman Bezouška.

Zpěvačka Tereza společně se saxofonistou Rudou si svou úlohu na pódiu vysloveně užívali. Pro všechny bylo jistě velkým překvapením, když pozvali na pódium hosta. Byl jím Oleg Homola, otec Honzy a Matěje Homolových, který přišel s chomoutem na krku. Pak společně se zpěvačkou zazpíval duet, který pobavil nejednoho přítomného. A v kotli pod pódiem to začalo vřít. Jakmile se někdo z pódia zeptal, proč jsou lidé tady, každý odpověděl, že pro Maxima.

Atmosféra byla skvělá a to to nejlepší mělo teprve přijít. Koncert kapely Wohnout. Oficiálně měl trvat hodinu, nakonec byl však o něco delší. Natahovaly ho vtípky zpěváka Matěje Homoly, ale také opětovné hostování Olega Homoly na pódiu. Se svými syny a jejich kapelou zazpíval dvě písničky. Po oficiálním konci koncertu Wohnouti ještě tři písničky přidali.

Matěj vzpomínal na počátek kariéry

Matěj dokonce notnou chvíli vzpomínal na to, kde v okolí na počátku své kariéry hráli. Vzpomněl tak na Štíhlice, Olešku i samotný Kostelec. Pak prozradil, že po koncertě půjdou mezi lidi bavit se, jelikož domů to mají opravdu kousek, zhruba pět kilometrů.
Lidé však do pivovaru nepřišli jen kvůli hudbě a nešlo o běžná koncert několika kapel, šlo tu především o malého kluka. A to v pauze mezi každou kapelou připomínal moderátor večera, který si k sobě na krátký rozhovor zval vždy osoby, které Maxima nějakým způsobem podporují. Svůj díl pomoci tak lidem přibližoval Metod Málek, Jana Havelková a samozřejmě Roman Bezouška jakožto organizátor.

Na akci samozřejmě nemohli chybět ti nejdůležitější. Samotný Maxim a Maximovi rodiče Petra a Zbyněk a společně se sestřičkou Amálkou. Rodina Čejkovských byla v areálu ještě před začátkem koncertu. Maxim spokojeně spal v kočárku a jeho maminka Petra se usmívala.

„Nečekala jsem, že to bude tak velké," přiznala, že původně počítala s menší akcí. Dodala také, že je ráda, že malý nebyl celý rok hospitalizovaný v nemocnici a čtvrté narozeniny oslavil doma. V krátkém rozhovoru také prozradila, že dcera Amálka právě nastoupila do první třídy a první týden byl opravdu náročný.

Rodiče Maxima se představili na pódiu

Akce trvala do pozdních nočních hodin , to už v areálu zůstali samozřejmě jen rodiče Maxima. Ti se po koncertu kapely Wohnout představili na pódiu, kde převzali šek, který však ještě nebyl úplný. Během akce totiž ještě nebylo jasné, kolik peněz se vybralo na spropitném a kolik lístků si lidé koupili během hudební produkce jen tak, aby podpořili Maxima. Věc se podařila a na Maximův účet tak přibylo více než dvě stě tisíc korun. Lidé však malého kluka se zdravotními potížemi mohou podporovat i nadále a to bud finančně na jeho účet, případně sběrem víček od pet lahví, které lze dovézt na jedno z mnoha sběrných míst.