A i letos hvězdnou roli parta okolo Petra Šišky a Romana „Izziho“ Izaiáše přehrávající na akustické kytary a cajon největší pecky tuzemského i světového rocku, splnila. První hudební tóny ve velkém sále ale patřily dechové kapele říkající Malá dechovka Kmochovka, která sál roztančila polkami a valčíky a svůj hudební set ukončila sborovým zpěvem, za což si vysloužila potlesk sálu.

Čas mezi lidovkou a Legendami úspěšně vyplňoval taneční orchestr Bumerang, který také ples o třetí hodině ranní zakončil. Před salonky vyhrávala kapela Studio Kolín a v Komorním sále zábavu rozjel Humpolecký dixieland, aby ji před zaplněným sálem vyvrcholila skupina Mahlzeit se zpěváky Petrem Konývkou a Eliškou Tesařovou.

Ani tentokrát nechyběly kolínské pohybové skupiny, na úvod zatančily stylově do šerp s nápisem ples Města Kolína oblečené mažoretky Srdíčko vedené Jarmilou Pavlíčkovou, malé taneční etudy ve stylovém společenském předtančení předvedl pár z Tanečního klubu Bohuslava Matiáše vedený Romanou Podhrázkou a s ukázkou z celovečerního tanečního představení se s účastníky bálu podělili členové Tanečního klubu Kocour Modroočko pod choreografickou taktovkou Jolany Burešové.

Nechyběla bohatá tombola, z níž se prvních dvacet cen losovalo před půlnocí přímo ve velkém sále. Úvodní slova plesu patřila starostovi města Michaelu Kašparovi, který ve své řeči zavzpomínal na historické souvislosti plesání.