Vyžlovské koupaliště ožije vystoupením kapely Tři sestry

Vyžlovka – V sobotu 2. září se v rámci Radegast Tour 2017 na koupališti na Vyžlovce koná koncert kapely Tři sestry. Návštěvníci se mohou těšit na velkolepou pódiovou show a dvouhodinový koncert se zcela novým play listem. Z pódia se rozezní písně z alb Na Kovárně to je nářez nebo Lihová škola umění. Chybět nebudou ani tradiční písně, jako je Zelená, Mexiko, Život je takovej nebo Modlitba pro partu. Jako hosté se představí E!E, Doctor P. P. a Ešus. Koncert začíná v 18 hodin, areál koupaliště bude přístupný od 17 hodin.

Letní kino zve na další filmy

Kolín – Kolínské letní kino bude promítat také první zářijový víkend. V pátek se návštěvníci mohou těšit na film Super Duepr Alice Cooper a v sobotu potom hlavně dámy potěší oblíbený snímek Padesát odstínů temnoty. Promítání začíná vždycky po setmění a vstupenky jsou v prodeji na místě.

Děti se vydají na cestu pohádkovým lesem

Kořenice – Již potřetí se v sobotu 2. září uskuteční Kořenický pohádkový les. Od 14 hodin čeká děti příjemná procházka lesem, při které budou plnit úkoly pohádkových postav. Za jejich splnění je čeká v cíli sladká odměna. Dále je na hřišti pro děti připraven bohatý program, kde si mohou vyzkoušet dětské motokáry, zadovádí si na skákacím hradu, chybět nebude oblíbené malování na obličej a mnoho dalších her.

Pořádají noční rybolov

Nučice – Spolek rybářů Nučice pořádá II. ročník nočního rybolovu, který se uskuteční z pátku 1. září na sobotu 2. září. Rybolov je podmíněn pravidly 2017 s možností lovu dravých ryb.

Prázdniny zakončí koncert

Přišimasy – Zakončení prázdnin připravili Přišimaští na pátek 1. září. V 18 hodin začíná na fotbalovém hřišti program pro děti. Celá akce vyvrcholí ve 20 hodin vystoupením kapely Holokrci.

Krychnov chystá traktoriádu i krychnovský cross

Krychnov – Krychnovští jako již tradičně posvícení oslaví traktoriádou, která začne v 9 hodin. Ve 13 hodin začne královský průvod, který se zastaví u každého obydlí a jeho výsost každého pozve na večerní veselici. V 15 hodin vypukne proslulý závod Krychnovský cross, na tkerém jsou vítání cyklisté i chodci. Ve 20 hodin začne posvícenská zábava, na které zahraje kutnohorská hudební kapela Noční můry. Připravená je také tombola.

Černokostelecko rozezní třetí hudební den

Kostelec n. Č. l. – Kostelecký hudební den koná již po třetí. Výtěžek z akce poputuje na mateřskou školu v Kostelci nad Černými lesy. Připravený je hudební program jehož vrcholem bude vystoupení kapely Prague Conspiracy a Viléma Čoka. Kromě toho bude celý den k dispozici skákací hrad, lezecká stěna, malování na obličej, tvarování balónků nebo například střelba z luku, čtyřkolky či pěna. Akce se koná v sobotu 2. září od 13 hodin na odstavném autobusovém nádraží v Českobrodské ulici.

Pod mostem cup láká také na skateboarding

Kolín – Pod mostem cup se v Kolíně uskuteční již po čtvrté. Mladí horolezci se sejdou 2. září od 9 hodin na lezecké stěně pod Novým mostem. Závody jsou pro děti a mládež do 16 let. Přihlásit se lze na místě do 10 hodin, kdy závody začnou. Od 14 hodin je připravený program pro veřejnost. Těšit se můžete na lezecké ukázky nebo ukázky skateboardingu. Představí se také finalistky Miss Polabí 2017 a každý si může vyzkoušet lezení. Veškeré vybavení si může zapůjčit zdarma.

V kavárně vystoupí Kateřina Svobodová a Tajemoje

Český Brod – Kateřina Svobodová a Tajemoje vystoupí v sobotu 2. září od 18 hodin v kavárně Green. Kapela kromě vlastní tvorby hraje také osobitě aranžované písně zapůjčené od Rolling Stones, Toma Waitse nebo Stevieho Wondera. Místo na koncert je třeba si rezervovat telefonicky nebo emailem.

Plaňanské posvícení láká na kapely Škwor a Jelen

Plaňany– Konec léta v Plaňanech už tradičně patří festivalu Plaňanské posvícení. Ten vypukne už v pátek, kdy se na pódiu představí hlavně rockové formace. Slyšet můžete například kapely Medvěd 009, Škwor nebo Telegraf. Sobota bude z počátku patřit dětem. Dětské oči rozzáří Dáda Patrasová i Maxíci. Večer srdce hudebních fanoušků potěší Yvetta Blanarovičová společně s Josefem Vojtkem, když zazpívají muzikálové hity. Na pódiu se představí také kapela Jelen, Slza nebo Marek Ztracený. Program pokračuje také v pondělí, kdy dojde ke křtu klipu Josefa IX. a k vystoupení Moravanky. Festival zakončí Zdeněk Izer a DJ Kofola.

Kounická šlapka hodnotí technický stav velocipedu

Kounice – Staré velocipedy budou k vidění v Kounicích na tradiční Kounické šlapce, která startuje v sobotu 2. září v 18 hodin. Připravená je trasa dlouhá deset kilometrů, která vede z Kounic přes Vykáň a Černíky zpět do Kounic. Závodí se za každého počasí. Celou akci hudebně doprovodí Jazz Band. V závodě se hodnotí historická hodnota velocipedu, jeho technický stav a použití originálních dílů. Dále dobová nápaditost dresu cyklisty a samozřejmě také umístění v samotném závodě. Připravený je i dětský závod od 16.45 hodin, kde trať povede mimo veřejnou komunikaci.