V divadle se dnes večer usídlí Laskavé bohyně
Kolín – Úspěšnou dramatizaci známého amerického románu a pro českého diváky zcela nečekaný pohled na Němce a jejich „druhoválečný experiment“ mohou vidět diváci kolínského divadla dnes od 19 hodin. Divadelní hru Laskavé bohyně přijede do Kolína zahrát Divadlo pod Palmovkou.

Vyrobte si mandalu
Český Brod – Originální obrázek vysypaný barevným pískem si mohou zájemci dnes odpoledne přijít vyrobit do českobrodské kavárny Café Green. Začátek tvoření je naplánovaný na 14 hodin.

Jarmark potrvá do pátku
Velký Osek – Prodejní vánoční jarmark družiny základní školy se koná každý den až do pátku vždy od 13 do 17 hodin. Součástí jarmarku je dnes a zítra také tvořivá dílnička korálkování.

Andílci se sejdou v hale
Tuchoraz – Mikulášská nadílka pro malé andílky, čertíky a čertice je naplánovaná na sobotu. Konat se bude od 15 hodin ve Sportovním hale FC Tuchoraz.Po lampionovém průvodu rozsvítí vánoční strom
Přehvozdí – Hned několik akcí spojili v Přehvozdí do jedné. Sobotní odpoledne bude patřit hlavně dětem. Sejdou se v 15 hodin v hostinci U Lípy, kde budou připravené dětské hry, dílničky a chybět nebude ani tancování. O dvě hodiny později přijde Mikuláš. V půl šesté jsou všichni zvaní na lampionový průvod. V 18 hodin dojde na rozsvěcení vánočního stromu.

Drážka zve na čertovské jízdy
Kolín – Čertovské jízdy připravili jako již tradičně na Kolínské řepařské drážce. Všechny vláčky budou tažené parní lokomotivou. Jízdy jsou naplánované na sobotu a neděli. Odjíždět budou vždy v 9.45, 11, 12.15, 13.30, 14.45 a 16 hodin. Potkáte se s čertem, Mikulášem a andělem. Děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku. Využít lze také malování na obličej, které bude k dispozici vždy do 15 hodin a každý si může na památku domů odnést perníčky. Nejen vánoční, ale také medovníčky s vláčkovou tématikou. V prodeji bude také řepánky a další občerstvení. V Býchorech je možné využít dětský park.

Pavel trávníček přiveze do Brodu celou Sborovnu
Český Brod – Divadlo Pavla Trávníčka měla v Českém Brodě vystupovat již na počátku listopadu. Představení Sborovna bylo však nakonec přesunuté na 29. listopadu. Představení, na které platí původní vstupenky, je vyprodané. Pokud však někomu náhradní termín nevyhovuje, je možné vstupenky vrátit. Sborovna je původní česká komedie, která řeší problematiku učňovské mládeže prostřednictvím učitelského sboru. Představení začíná v kulturním domě Svět v 19 hodin. 

Vánoční strom v Kolíně zazáří v neděli
Kolín – Rozsvícení vánočního stromu v Kolíně je naplánované na první adventní neděli. Od 16 hodin zahraje Kolínský Big Band a The Swings, o 45 minut později dojde k rozsvícení stromu a zapálení první adventní svíčky. Poté opět zahrají zmíněná hudební tělesa. Na náměstí si budete moci opět připomenout vánoční tradice, chybět nebude živý Betlém, kolínská společnost Poprávu a T.K. Arnika Kolín. 

Děti v neděli uvidí opravdové peklo plné čertů
Radim – Radimští opět chystají Mikulášskou besídku pro děti. Ty se mohou těšit na soutěže za drobné odměny. Chybět samozřejmě nebude ani pořádné peklo, tak jak je v Radimi zvykem. Akce začíná v neděli v 15 hodin v sále kulturního domu. 

Ve středu představí novou knihu Zvon pro Jakuba
Kutná Hora – Prezentace knihy Zvon pro Jakuba s podtitulem Historie kutnohorských zvonů se uskuteční tuto středu od 19 hodin na kutnohorském Arciděkanství v sousedství kostela svatého Jakuba. Zde si ji mohou také lidé zakoupit za zvýhodněnou cenu. Poté ji seženou v kutnohorských knihkupectvích a v Informačním centru u chrámu svaté Barbory. „Kniha pojednává o historii zvonů a zvonařů v Kutné Hoře, stejně jako o výrobě zvonů v minulosti. Seznámí čtenáře také s marnými pokusy o záchranu zvonů v době nacistické okupace,“ přiblížila Malvína Krepsová, členka iniciativy, která se o vytvoření zvonu zasloužila.