Pohovoří o Karlu IV.
Pečky – Přednáška Karel IV. a ikony se uskuteční ve středu od 17 hodin v přednáškovém sále kulturního střediska. Roušku tajemství naší slavné historie poodhalí historik Libor Gottfried.

Výstava o životním prostředí startuje ve středu
Kolín – Tradiční výstava pro děti z mateřských i základních škol ale i pro širokou veřejnost organizovaná odborem životního prostředí Městského úřadu Kolín a přinášející široký pohled na přírodu okolo nás, životní prostředí a myslivost začíná zítra v městském společenském domě. K vidění budou živá i vycpaná zvířata, přírodniny, ukázky výcviku psů, soutěže o ceny a další. Otevřeno středa až pátek 9 – 17 hodin, sobota 9 – 12 hodin.

Den Země na Klepci je opět tu
Přišimasy – Již tradiční regionální akci Den Země na Klepci, která se uskuteční v sobotu od 14 hodin, obohatí na přání veřejnosti po sedmi letech opět scénka O slouhovi a zlé selce. Můžete se těšit na bluegrasovou kapelu Děsband, zaběhat si v orientačním závodě, poznávat Klepec při komentované procházce, nebo se zapojit do zápolení obcí o putovní pohár Klepce v drobných nenáročných disciplínách. Poprvé se na Klepci představí žáci ZŠ Žitomířská v Českém Brodě. Letos budou poníci a dravci, pro mlsné jazýčky pak pohankové palačinky se špenátem, medovin nebo po celém Středočeském kraji proslulé koláčky hospodyněk z domácího klubu žen.

Ve Vodním světě se opět setkají vozy Mercedes Benz
Kolín – Již 31. Jarní setkání členů a příznivců Mercedes – Benz klubu ČR se uskuteční v sobotu 21. dubna v areálu Vodního světa Kolín. Pro letošní rok se organizátoři rozhodli jít ve stopách původního názvu srazu v Kolíně, který byl organizován jako Jarní burza. Součástí setkání je tedy možnost nabídnout k prodeji svůj vůz nebo náhradní díly. Začátek akce je v devět hodin, výstava vozidel potrvá do 12 hodin, kde dojde k předání pamětních listů města. V půl druhé pak odstartuje spanilá jízda, jejíž cíl je na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.