Kostel sv. Štěpána čeká dlouhá Noc kostelů

Kouřim – Noc kostelů v kostele sv. Štěpána začne v 17.55 hodin zvoněním kouřimských zvonů. O pět minut později dojde k přivítání a modlitbě, následovat bude koncert základní umělecké školy. V 18.50 začne komentovaná prohlídka kaple sv. Kateřiny s Vladimírem Rišlinkem. Dále Kouřimští vzpomenou na významné osobnosti z řad duchovních a prostor bude také pro ztišení a prosby.

Nalaďte se na Kmochův Kolín už ve středu

Kolín – Na Kmochův Kolín se můžete přijít naladit už ve středu 7. června do kolínského divadla. Taneční klub Kocour Modroočko zve na jízdu kolem světa s big bandem. Kocour Modroočko pod vedením Jolany Burešové připravil zábavné představení pro malé i velké diváky plné hudby a tance. Svezete se autobusem s řidičem, morousem, kterému žádný taneční styl nejde pod nos, poznáte různé kouty světa a jejich kulturu a nakonec se vrátíte domů, k nám do Kolína, a zjistíte, že i my máme být na co pyšní a že František Kmoch je osobnost světového formátu. Představení začne v 19 hodin.

Běžte z Kolína do Veltrub

Kolínsko – Mezinárodní festival běhu se v Kolíně uskuteční už po šesté. Naplánovaný je na sobotu 10. června a začne v 10 hodin u chrámu sv. Bartoloměje. Běžci poběží lesoparkem Borky, do Veltrub a na Kmochův ostrov. Připraveno bude několik tratí. Nejdelší má 15 kilometrů, kratší trasa je dlouhá 7 kilometrů a připravený bude také dětský běh.

Pouť oslaví koncertem

Dobřichov – Dobřichovské čeká o nadcházejícím víkendu pouť. A slavit budou hudebním koncertem. Na místním hřišti zahraje legendární kapela Telegraf, která v letošním roce slaví 40 let od svého vzniku a mimo jiné vydala knihu. Vystoupí také kapela Avalon. Koncert se koná v sobotu 10. června.